Ivan Rakitich Xayduk texnik direktori bo‘ldi
Sobiq yarim himoyachi Ivan Rakitich endilikda Xorvatiyaning eng mashhur va ko‘p sovrinlarga ega klublaridan biri bo‘lgan Splitning «Xayduk» jamoasining texnik direktori lavozimiga tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu tayinlov haqida jamoa matbuot xizmati xabar berdi. Ivan Rakitich 37 yoshida, joriy yil iyun oyida professional futbolchilik faoliyatini yakunlaganini eslatib o‘tish lozim.
U o‘z faoliyati davomida «Sevilya», «Bazel» va «Al-Shabab» klublarida ham o‘ynagan. Shuningdek, Rakitich Xorvatiya milliy terma jamoasi safida 105 ta o‘yin o‘tkazgan.
So‘nggi mavsumda «Xayduk» Xorvatiya chempionatida 63 ochko to‘plab, musobaqani uchinchi o‘rinda yakunlagan. Mazkur klub Jugoslaviya Qirolligi, Jugoslaviya va mustaqil Xorvatiya chempioni bo‘lish sharafiga 15 marta sazovor bo‘lgan.

Иван Ракитич стал техническим директором Хайдука
Бывший полузащитник Иван Ракитич теперь назначен техническим директором команды «Хайдук» из Сплита, одного из самых известных и титулованных клубов Хорватии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом назначении сообщила пресс-служба клуба. Иван Ракитич, которому 37 лет, завершил свою профессиональную карьеру футболиста в июне этого года.
В ходе своей карьеры он также играл за клубы «Севилья», «Базель» и «Аль-Шабаб». Кроме того, Ракитич провел 105 матчей за сборную Хорватии.
В последнем сезоне «Хайдук» набрал 63 очка в чемпионате Хорватии и завершил соревнование на третьем месте. Этот клуб 15 раз удостаивался чести стать чемпионом Королевства Югославия, Югославии и независимой Хорватии.
Ожидается, что деятельность Ивана Ракитича в качестве технического директора откроет новую страницу в истории клубов.