Sobiq yarim himoyachi Maksim Demenko, faoliyati davomida bir qator jamoalarda o‘ynagan, Moskva "Spartak"ining transfer siyosati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy Deyan Stankovich futbolchilar bilan muloqotda, ammo ular hali yakuniy qaror qabul qilmagan. Demenko moliyaviy masalalar va futbolchilarning o‘z shartlarini qo‘yishi sababli hozircha hamma narsa o‘z joyiga tushmayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, u jamoaning kelajakda yangi futbolchilarni sotib olish imkoniyati mavjudligiga ishonganini aytdi. O‘tgan yozda "qizil-oq" jamoa faqat bitta hujumchi Anton Zabolotniy bilan shartnoma imzoladi, u erkin agent sifatida jamoaga qo‘shildi.
Bundan tashqari, bir nechta futbolchilar ijaradan qaytdi. So‘nggi mavsumda Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatining birinchi ligasida to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Bu natija jamoa uchun muhim bo‘lib, kelgusida yanada kuchli tarkibni shakllantirish zarurligini ko‘rsatadi. Shuningdek, Demenko "Spartak"ning transfer siyosatini diqqat bilan kuzatishda davom etishini ta’kidladi.

Деменко: Спартак купит новых футболистов
Бывший полузащитник Максим Деменко, который играл в ряде команд в течение своей карьеры, высказал мнение о трансферной политике московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, тренер Деян Станкович общается с футболистами, но они пока не приняли окончательное решение. Деменко отметил, что из-за финансовых вопросов и требований футболистов пока все не на своих местах.
Он также сказал, что верит в возможность приобретения новых футболистов командой в будущем. Прошлым летом "красно-белые" подписали контракт только с одним нападающим Антоном Заболотным, который присоединился к команде в качестве свободного агента.
Кроме того, несколько футболистов вернулись из аренды. В последнем сезоне команда под руководством Деяна Станковича заняла четвертое место в первой лиге чемпионата России.
Этот результат является важным для команды и показывает необходимость формирования более сильного состава в будущем. Также Деменко подчеркнул, что продолжит внимательно следить за трансферной политикой "Спартака".