Yangi startap parollarni bekor qilmoqchi
2023-yilda Riya Shanmuqam tomonidan asos solingan Hawcx Adobe, Google va New Relic kabi kompaniyalarda ishlagan mutaxassis tomonidan tashkil etilgan. Startap parollar o‘rniga yangi autentifikatsiya tizimini taklif etmoqda.
Hawcx texnologiyasi foydalanuvchi qurilmasida maxfiy kalitlarni saqlash yoki uzatishni talab qilmaydi. Har safar tizimga kirishda yangi kalitlar generatsiya qilinadi va saqlanmaydi, bu esa hatto eski qurilmalar bilan ham ishlash imkoniyatini beradi.
Startap universal autentifikatsiya platformasi bo‘lishni maqsad qilib, hujjatlarni tekshirish, video orqali tasdiqlash va fon tekshiruvlarini ham o‘z ichiga oladigan integratsiyalarni rejalashtirmoqda. Hawcx 3 million dollar sarmoya jalb qilib, banklar va o‘yin kompaniyalari bilan sinov loyihalarini boshlashga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ushbu yechim foydalanuvchilar uchun xavfsizlikni oshirib, autentifikatsiya jarayonini osonlashtiradi.

Новый стартап хочет отменить пароли
Стартап Hawcx предлагает технологию аутентификации без паролей, ставя своей целью устранение ограничений passkeys.
В 2023 году стартап Hawcx был основан Рией Шанмукам, специалистом, который работал в таких компаниях, как Adobe, Google и New Relic. Стартап предлагает новую систему аутентификации вместо паролей.
Технология Hawcx не требует хранения или передачи секретных ключей на устройстве пользователя. Каждый раз при входе в систему генерируются новые ключи, которые не сохраняются, что позволяет работать даже со старыми устройствами.
Стартап ставит своей целью стать универсальной платформой аутентификации, планируя интеграции, которые будут включать проверку документов, подтверждение по видео и фоновую проверку. Hawcx привлек 3 миллиона долларов инвестиций и готовится к запуску пилотных проектов с банками и игровыми компаниями.