Apple kompaniyasi yangi monitorlar ustida ish olib borayotgani haqida ma’lumot paydo bo‘ldi, deb Pepelac.news xabar berdi. Bloomberg nashri jurnalisti va mashhur insayder Mark Gurmanga ko‘ra, kompaniya Studio Display displeyining yangi avlodi, shuningdek, yangi o‘lcham va xususiyatlarga ega bo‘lgan yangi monitor modelini ishlab chiqmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Apple o‘zining Studio Display monitorini yangilash bilan chekalanmay, kod nomi J527 bo‘lgan yangi displey ustida ham ish olib bormoqda. Bu model avvalgi displeydan farqli o‘lcham yoki funksiyalarga ega bo‘lishi mumkin.
Gurmanning fikriga ko‘ra, bu ikki model alohida mahsulotlar emas, balki ikkinchi avlod Studio Display uchun turli prototiplar bo‘lishi ehtimoli bor. Apple bundan avvalgi Studio Display’ni uch yil oldin taqdim etgan va ikkinchi avlod displeyi chiqishiga hali bir yildan ko‘proq vaqt bor.
Bundan tashqari, Pro Display XDR displeyi taqdim etilganiga ham olti yil bo‘lgani sababli, Apple uning yangilangan versiyasi ustida ham ish olib borishi mumkin. Bu ma’lumotlar J527 displeyining aslida Studio Display Pro yoki Pro Display XDR 2 bo‘lishi ehtimolini ham oshiradi.

Apple работает над новыми моделями Studio Display
Сообщается, что компания Apple работает над новыми мониторами, передает Pepelac.news. По словам журналиста Bloomberg и известного инсайдера Марка Гурмана, компания разрабатывает новое поколение дисплея Studio Display, а также новую модель монитора с новыми размерами и характеристиками.
Согласно информации, Apple не ограничивается обновлением своего монитора Studio Display, но также работает над новым дисплеем с кодовым названием J527. Эта модель может иметь отличия в размерах или функциях по сравнению с предыдущим дисплеем.
По мнению Гурмана, эти две модели могут не быть отдельными продуктами, а представлять собой различные прототипы для второго поколения Studio Display. Apple представила предыдущий Studio Display три года назад, и до выхода второго поколения дисплея осталось еще более года.
Кроме того, поскольку прошло уже шесть лет с момента презентации дисплея Pro Display XDR, Apple также может работать над его обновленной версией. Эти данные также увеличивают вероятность того, что дисплей J527 на самом деле может быть Studio Display Pro или Pro Display XDR 2.