General Motors kompaniyasi 2025 yilgi Nyu-York xalqaro avtosalonida (NYIAS) yangi modellar taqdimotini o'tkazmaydi, deb xabar berdi speedme.ru. Bu ketma-ket ikkinchi yilki, konsern NYIAS doirasida premeralardan voz kechmoqda, garchi uning Buick, Chevrolet, GMC va Cadillac brendlari ishtirok etayotgan bo'lsa ham.
Shu bilan birga, GM avtosalonning bir qismi bo'lib qoladi: kompaniya stendlarini namoyish etadi va maxsus trassada Chevy va Cadillac elektromobillarini sinovdan o'tkazish imkoniyatini taqdim etadi. Biroq, hech qanday yangi modellar yoki konseptlar debyuti rejalashtirilmagan.
Kompaniya hozirda boshqa loyihalarga e'tibor qaratmoqda. Ular orasida Ultium platformasidagi yangilangan Chevrolet Bolt EV, 2026 yilda taqdim etilishi kutilayotgan, sport uslubidagi Cadillac Optiq-V, gibrid superkar Corvette Zora va off-road uchun mo'ljallangan Silverado EV ZR2 versiyasi bor.
Premeralardan voz kechish qarori avtoishlab chiqaruvchilarning o'zgaruvchan yondashuvi bilan bog'liq — ko'plab kompaniyalar an'anaviy avtosalonlar o'rniga onlayn taqdimotlar va alohida tadbirlarga ustuvorlik bermoqda.
GM'ning syurprizlarsiz ishtirok etishiga qaramay, Nyu-York avtosaloni 18 apreldan 27 aprelgacha bo'lib o'tadi va unda ikki o'nga yaqin brendlar qatnashadi.

General Motors отказалась от презентации новых моделей на NYIAS 2025
Компания General Motors сообщила, что не будет проводить презентацию новых моделей на Нью-Йоркском международном автосалоне (NYIAS) 2025 года, сообщает speedme.ru. Это второй год подряд, когда концерн отказывается от премьер в рамках NYIAS, хотя его бренды Buick, Chevrolet, GMC и Cadillac участвуют в выставке.​
Тем не менее, GM останется частью автосалона: компания продемонстрирует свои стенды и предоставит возможность протестировать электромобили Chevy и Cadillac на специальной трассе. Однако никаких новых моделей или концептов дебютировать не планируется.​
Компания в настоящее время сосредоточена на других проектах. Среди них обновленный Chevrolet Bolt EV на платформе Ultium, спортивный Cadillac Optiq-V, который ожидается в 2026 году, гибридный суперкар Corvette Zora и версия Silverado EV ZR2, предназначенная для внедорожья.​
Решение об отказе от премьер связано с изменчивым подходом автопроизводителей — многие компании отдают предпочтение онлайн-презентациям и отдельным мероприятиям вместо традиционных автосалонов.​
Несмотря на участие GM без сюрпризов, Нью-Йоркский автосалон пройдет с 18 по 27 апреля, и в нем примут участие около двух десятков брендов.