Yangi Solterra elektromobili taqdim etildi
Subaru kompaniyasi Nyu-Yorkda bo‘lib o‘tgan ko‘rgazmada yangi Solterra 2026 elektromobilini taqdim etdi, deb Finance.ua xabar berdi. Ushbu model nafaqat shahar hayoti, balki faol hordiq chiqarishni yoqtiradiganlar uchun ham ajoyib tanlov bo‘lishi mumkin. Mashina bir quvvat bilan 460 km masofani bosib o‘tishga qodir.
Solterra 343 ot kuchiga teng bo‘lgan kuchli dvigatelga ega bo‘lib, 74,7 kVt/soat sig‘imdagi batareyasi 80% gacha bor-yo‘g‘i 35 daqiqada quvvatlanadi. Old va orqa g‘ildiraklarga quvvatni aql bilan taqsimlovchi tizim mashinani har qanday yo‘l sharoitida boshqarish imkonini beradi.
Salon zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlangan: sensorli panellar, Apple CarPlay va Android Auto’ni qo‘llab-quvvatlash, xavfsizlik tizimida to‘qnashuvlarning oldini olish va ko‘r joylarni nazorat qilish funksiyalari mavjud. Shuningdek, USB-C portlari, iqlim nazorati va sifatli ichki bezaklar mashina ichini yanada qulay qiladi.

Представлен новый электромобиль Solterra
Компания Subaru представила новый электромобиль Solterra 2026 на выставке в Нью-Йорке, сообщает Finance.ua. Эта модель может стать отличным выбором не только для городской жизни, но и для тех, кто любит активный отдых. Автомобиль способен преодолевать расстояние в 460 км на одном заряде.
Solterra оснащен мощным двигателем мощностью 343 лошадиные силы, а его батарея емкостью 74,7 кВтч заряжается до 80% всего за 35 минут. Система распределения мощности между передними и задними колесами позволяет управлять автомобилем в любых дорожных условиях.
Салон оснащен современными технологиями: сенсорные панели, поддержка Apple CarPlay и Android Auto, функции предотвращения столкновений и контроля слепых зон в системе безопасности. Также порты USB-C, климат-контроль и качественная внутренняя отделка делают интерьер автомобиля еще более комфортным.