Qozog‘istonlik haydovchilar Samarqandda drift uchun uzr so‘radi
Ijtimoiy tarmoqlarda Qozog‘iston davlatidan bo‘lgan avtomobillar ishtirokidagi video tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Qo‘shni davlat avtoixlosmandlari O‘zbekistonning madaniy shahri Samarqandda drift qilishdi. Ushbu holat ko‘plab fuqarolarda norozilik uyg‘otdi.
Samarqandliklar mehmonlarning bunday harakatlarini ma’qullamadi. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar voqea yuzasidan tekshiruv o‘tkazib, tartib buzganlarni aniqladi va ularga munosib jazo tayinlandi.
Yo‘l harakati qoidalarini buzgan Qozog‘iston fuqarolari Samarqand aholisidan uzr so‘radi. Ular O‘zbekiston qonunchiligini yana bir bor buzmaslikka va’da berdilar.
Samarqandga mehmonlarni taklif qilgan tashkilotchilar esa shaharda drift qilish noqonuniy ekanligi haqida avvaldan ogohlantirish berilganini bildirdi. Bu holat shahar ahlining tinchligi va xavfsizligini ta’minlashda qonunlarga rioya qilish zarurligini yana bir bor eslatdi.

Казахстанские водители извинились за дрифт в Самарканде
В социальных сетях распространилось видео с участием автомобилей из Казахстана. Об этом сообщает Upl.uz.
Автоэнтузиасты соседнего государства устроили дрифт в культурной столице Узбекистана Самарканде. Этот инцидент вызвал недовольство у многих граждан.
Жители Самарканда не одобрили такие действия гостей. Правоохранительные органы провели проверку по данному факту, выявили нарушителей и назначили им соответствующее наказание.
Граждане Казахстана, нарушившие правила дорожного движения, извинились перед жителями Самарканда. Они пообещали больше не нарушать законодательство Узбекистана.
Организаторы, пригласившие гостей в Самарканд, сообщили, что о незаконности дрифта в городе было заранее предупреждено. Этот случай еще раз напомнил о необходимости соблюдения законов для обеспечения спокойствия и безопасности жителей города.