Tramp migrantlar uchun yangi kunlik jarima taklif qildi
Unga ko‘ra, deportatsiya qilinishi belgilangan shaxslar har bir AQSHdagi kun uchun $998 jarima to‘lashlari lozim bo‘ladi.
Bu qoidalar ortga qarab 5 yilgacha qo‘llanilishi mumkin bo‘lib, natijada millionlab dollar qarz yig‘ilishi ehtimoli bor.
ICE hisob-kitoblariga ko‘ra, bu chora 1,4 million atrofidagi deportatsiya qarori chiqqan shaxsga taalluqli bo‘lishi mumkin. To‘lov qilinmasa, ularning mol-mulki musodara qilinadi.
Zelenskiy Trampni uchinchi jahon urushi xavfi ogohlantirdi
Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy so'nggi paytlarda dunyo bo'ylab kuzatilayotgan jiddiy xavflarga qaramasdan, Amerika Qo'shma Shtatlari rahbari Donald Trampni uchinchi jahon
Dunyo Kecha, 21:56
Eronda oltinchi oyatulloh lavozimiga saylangan Mujtaba Xominaiy ommaviy axborot vositalari oldida ilk marta rasmiy nutq sozlasa, bu hodisa xalq uchun katta ahamiyatga ega bo'ldi. Bu haqda
Dunyo Kecha, 20:31
Eron Tashqi ishlar vazirligi mamlakatning yangi tayinlangan Oliy rahbari Mujtabo Xomanaiy jarohat olganini rasman tasdiqladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Vazirlik matbuot kotibi Ismoil Baqoiy
Dunyo Kecha, 18:23
Amerika Qo'shma Shtatlari Davlat departamenti 2026 yilgi xalqaro ko'p millatli vizalar dasturi, odatda Green Card lotereyasi deb ataladigan tadbirning 10 aprel kuni boshlanishini rasman
Dunyo Kecha, 17:43
Floridada AQSH va Rossiya o'rtasida sirli uchrashuv bo'lib o'tdi
Dunyo e'tibori Yaqin Sharqdagi mojarolar va urush alangalariga qaratilgan bo'lsa-da, okean ortidagi sokin hududda kutilmagan va juda muhim diplomatiya uchrashuvi bo'lib o'tdi. Bu
Dunyo Kecha, 17:28
Tramp Eron operatsiyasiga Epik Furri nomini berdi
Amerika Qo'shma Shtatlari prezidenti Donald Tramp yaqinda Eron hududida o'tkazilgan qo'shma harbiy operatsiyaga nom tanlash jarayoni haqida qiziqarli voqealarni o'z tarafdorlari

Трамп предложил новый ежедневный штраф для мигрантов
Бывший президент США Дональд Трамп предлагает новое финансовое наказание для мигрантов, которые имеют решение о депортации и не покинули страну, сообщает Kursiv.media.
Согласно информации, лица, подлежащие депортации, должны будут платить штраф в размере $998 за каждый день пребывания в США.
Эти правила могут применяться задним числом на протяжении 5 лет, что может привести к накоплению долгов в миллионы долларов.
По расчетам ICE, эта мера может касаться около 1,4 миллиона человек, имеющих решение о депортации. В случае неуплаты их имущество будет конфисковано.
Продолжающиеся конфликты между США, Израилем и Ираном привели к крупному энергетическому кризису мирового масштаба. Об этом сообщает Zamin.uz. Эта ситуация отбрасывает серьезную тень на стабильность
Израильские вооруженные силы усилили операцию на территории Ливана. Об этом сообщает Zamin.uz. Ряд воздушных ударов, направленных в центр столицы Бейрута, поднял над городом густые клубы дыма. Эти
Иранский чиновник заявил, что решить войну в социальных сетях невозможно.
Секретарь Совета безопасности Ирана Али Лариджани недавно выступил с серьезным и резким заявлением, в котором открыто высказал свое мнение по вопросу войны в регионе. Об этом сообщает Zamin.uz. По
Война на Ближнем Востоке приносит России 150 миллионов долларов в день
Согласно последним сообщениям издания Financial Times, обострение военной ситуации на Ближнем Востоке создает для России возможности получения дополнительного дохода от торговли нефтью. Об этом
Центральное командование Соединённых Штатов объявило в официальном заявлении о серьёзном и опасном инциденте, связанном с экипажами двух заправочных танкеров KC-135. Об этом сообщает Zamin.uz. По
Мир Сегодня, 10:06
Сенатор США Элизабет Уоррен выступила с крайне резким и предупреждающим заявлением по поводу инцидента, в результате которого образовательное учреждение для девочек на территории Ирана понесло