O‘zbekistonlik haydovchilar Yaponiyada ishlaydi
Ma’lum qilinishicha, Yaponiyaning Shimizu Corporation kompaniyasi O‘zbekiston bilan hamkorlikni kengaytirishni rejalashtirmoqda. Shu maqsadda ikki tomon o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Hujjatga ko‘ra, o‘zbekistonliklar Yaponiyaning turli hududlarida ishlash imkoniyatiga ega bo‘ladi. Vakansiyalar soni oshirilishi va yangi loyihalar joriy qilinishi kutilmoqda.
Bugungi kunda ushbu kompaniyaning qurilish va ishlab chiqarish sohalarida 150 nafar o‘zbekistonlik ishlamoqda.
Eslatib o‘tamiz, yaqinda O‘zbekiston va Janubiy Koreya ham mehnat migratsiyasi bo‘yicha yangilik e’lon qilgan — o‘zbekistonliklar Ulsan shahrida eksperimental ravishda ish vizasini olishni yengillashtirilgan.

Узбекистанские водители работают в Японии
Сообщается, что японская компания Shimizu Corporation планирует расширить сотрудничество с Узбекистаном. С этой целью был подписан меморандум о сотрудничестве между двумя сторонами.
Согласно документу, узбекистанцы получат возможность работать в различных регионах Японии. Ожидается увеличение числа вакансий и внедрение новых проектов.
На сегодняшний день в этой компании в строительной и производственной сферах работают 150 узбекистанцев.
Напоминаем, что недавно Узбекистан и Южная Корея также объявили о новшествах в области трудовой миграции — узбекистанцам упростили получение рабочей визы в городе Ульсан.