Hujumchi Markus Reshford faoliyatini Ispaniyada davom ettirishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda taniqli insayder Fabrizio Romano ma’lum qilishicha, shanba kuni oxirigacha Reshfordning ijaraga berilishi va sotib olish huquqi bilan shartnomasi yakuniy kelishiladi. Tomonlar og‘zaki ravishda allaqachon kelishib olgan.
Shartnoma rasmiy ravishda tasdiqlangach, "Manchester Yunayted" klubi 27 yoshli futbolchining Ispaniyaga ketishiga ruxsat beradi. Yaqin kunlarda Markus "Barselona" klubi uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
So‘nggi paytlarda Markus Reshford "Manchester Yunayted" asosiy jamoasidan alohida mashg‘ulot o‘tkazmoqda, chunki bosh murabbiy Ruben Amorimning rejasida u yo‘q. Shu sababli futbolchi yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishga tayyorlanmoqda.

Маркус Рашфорд будет сдан в аренду в «Барселону»
Нападающий Маркус Рашфорд ожидается продолжит свою карьеру в Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В социальных сетях известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил, что до конца субботы будет завершено соглашение об аренде Рашфорда с правом выкупа. Стороны уже устно договорились.
После официального подтверждения контракта клуб «Манчестер Юнайтед» даст разрешение 27-летнему футболисту уехать в Испанию. В ближайшие дни Маркус пройдет медицинское обследование для клуба «Барселона».
В последнее время Маркус Рашфорд проводит отдельные тренировки от основной команды «Манчестер Юнайтед», так как в планах главного тренера Рубена Аморима его нет. Поэтому футболист готовится продолжить свою карьеру в новой команде.