Vinger "Manchester United" jamoasidan Markus Reshford "Barcelona" klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Kataloniyaliklar" ingliz futbolchisini ijaraga olish shartlarini "qizil iblislar" bilan kelishib oldi. Diario Sport nashrining ma’lumotiga ko‘ra, 27 yoshli futbolchi dam olish kuni yoki dushanba kuni Kataloniya poytaxtiga kelib, tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
Keyingi seshanba yoki chorshanba kuni klub rasmiy ravishda transferni e’lon qiladi. "Barcelona" bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Markus Reshfordning Osiyoda bo‘lib o‘tadigan mavsumoldi turnirida ishtirok etishini xohlamoqda.
La Liga yirik klubi ijara davrida futbolchining to‘liq maoshi to‘lanishini rejalashtirmoqda. Bu transfer klubning jamoaviy tarkibini kuchaytirishga qaratilgan strategiyasining bir qismidir.
Futbolchi o‘zining tezligi va hujumchiligi bilan yangi jamoasiga katta yordam berishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv muvaffaqiyatli yakunlansa, bu o‘yinchining faoliyatida yangi bosqich boshlanishi hisoblanadi.

Барселона клуб объявляет о трансфере Рашфорда
Вингер "Манчестер Юнайтед" Маркус Рашфорд близок к переходу в клуб "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Каталонцы" согласовали условия аренды английского футболиста с "красными дьяволами". По данным издания Diario Sport, 27-летний футболист должен прибыть в столицу Каталонии в выходные или в понедельник для прохождения медицинского осмотра.
Официальное объявление о трансфере клуб сделает в следующий вторник или среду. Главный тренер "Барселоны" Ханс-Дитер Флик хочет, чтобы Маркус Рашфорд принял участие в предсезонном турнире, который пройдет в Азии.
Клуб Ла Лиги планирует полностью покрыть зарплату футболиста в период аренды. Этот трансфер является частью стратегии клуба по усилению командного состава.
Ожидается, что футболист окажет значительную помощь новой команде благодаря своей скорости и атакующим качествам. Если соглашение между клубом и футболистом будет успешно завершено, это станет новым этапом в карьере игрока.