Sobiq yarim himoyachi Vladislav Radimov fikriga ko‘ra, «Zenit» jamoasi Rossiya chempionatining birinchi turida «Rostov»ga qarshi oson g‘alaba qozonishi lozim. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, «Rostov» jamoasi mavsum oralig‘ida katta yo‘qotishlarga duch keldi. Glebov qish mavsumida jamoani tark etgan bo‘lsa, keyinchalik Osipenko va Komlichenko ham jamoadan ketishdi.
Bunday muhim futbolchilarni tez va sifatli almashtirish juda murakkab hisoblanadi. Shu sababli, «Zenit» aniq favorit sifatida ko‘rilmoqda.
O‘yin 20 iyul kuni Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Bundan tashqari, 2024/2025 yilgi mavsum davomida «Rostov» bosh murabbiyi Valeriy Karpin ham jamoani tark etdi.
U dastlab Rossiya terma jamoasi bilan ishlashga e’tibor qaratgan, keyin esa Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi bo‘ldi. Ushbu o‘zgarishlar «Rostov» jamoasining mavsumdagi imkoniyatlariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Радимов: Зенит считается фаворитом против Ростова
Бывший полузащитник Владислав Радимов считает, что команда «Зенит» должна легко одержать победу над «Ростовом» в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда «Ростов» столкнулась с большими потерями в межсезонье. Глебов покинул команду зимой, а затем Осипенко и Комличенко также ушли из команды.
Такие важные футболисты быстро и качественно заменить очень сложно. Поэтому «Зенит» рассматривается как явный фаворит.
Игра состоится 20 июля в Санкт-Петербурге и начнется в 18:00 по московскому времени. Кроме того, главный тренер «Ростова» Валерий Карпин также покинул команду в ходе сезона 2024/2025.
Сначала он сосредоточился на работе с национальной сборной России, а затем стал главным тренером московского «Динамо». Эти изменения могут негативно сказаться на возможностях команды «Ростов» в сезоне.