Fedorishchev: Samark derbisi kuchli va teng o‘tgan
Samark viloyati gubernatori Vyacheslav Fedorishchev Rossiya chempionati birinchi turidan o‘rin olgan Tolyatti shahrining Akron va Krilya Sovetov jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv natijalarini taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rasmiy tarzda uchrashuv Krilya Sovetov jamoasi uchun uy maydonida o‘tkazilgan bo‘lsa-da, o‘yin Samark stadioni maydonida bo‘lib o‘tdi, chunki Akron jamoasi uy o‘yinlarini aynan shu arenada o‘tkazadi. Gubernator o‘zining Telegram kanalida yangi mavsumning birinchi turida viloyat derbisi bo‘lib o‘tganini ta’kidlab, jamoalarning kuchli va qattiq kurash olib borganini, o‘zaro hurmat va g‘alabaga intilish ruhida o‘ynaganini qayd etdi.
U shuningdek, o‘yin uchun jamoalarga minnatdorlik bildirib, muxlislarning jonli hissiyotlari uchun ham rahmat aytdi. Bundan tashqari, u Krilya Sovetov jamoasining boshlang‘ich tarkibida maydonga tushgan Ivan Bobrning debyutini alohida ta’kidladi.
Ivan Bobr ushbu jamoaning eng ko‘p o‘yin o‘tkazgan rekordchisi Anton Bobrning o‘g‘lidir. Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Akron safidan Yonuts Nedelchar gol urgan bo‘lsa, Samark jamoasi safidan Vadim Rakov aniq zarbasi bilan javob qaytardi. Ushbu o‘yin viloyat futbolining rivojlanishi va jamoalar o‘rtasidagi raqobatning kuchayishiga xizmat qilmoqda.

Федоришчев: Самарк дерби сильный и равный
Губернатор Самарской области Вячеслав Федорищев представил результаты матча между командами «Акрон» и «Крылья Советов» из города Тольятти, который прошел в рамках первого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя официально матч проводился на домашнем стадионе команды «Крылья Советов», игра прошла на стадионе Самар, так как команда «Акрон» проводит свои домашние игры именно на этой арене. Губернатор в своем Telegram-канале отметил, что в первом туре нового сезона состоялся областной дерби, в котором команды проявили сильную и упорную борьбу, играя в духе взаимного уважения и стремления к победе.
Он также выразил благодарность командам за игру и поблагодарил болельщиков за их живые эмоции. Кроме того, он отдельно отметил дебют Ивана Бобра, который вышел на поле в стартовом составе команды «Крылья Советов».
Иван Бобр является сыном рекордсмена команды по количеству проведенных матчей Антона Бобра. Матч завершился со счетом 1:1.
Гол за команду «Акрон» забил Йонутс Неделчар, а команда Самар ответила точным ударом Вадима Ракова. Эта игра способствует развитию областного футбола и усилению конкуренции между командами.