Barselona Reshfordni ijaraga olib keladi
Jurnalist Nikolo Skira ma’lumotlariga ko‘ra, «Barselona» klubi «Manchester Yunayted» bilan Markus Reshfordni ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Katalon klubi ijara uchun bir mavsumlik 10 million yevro to‘laydi. Shuningdek, shartnomada 27 yoshli hujumchini sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan bo‘lib, bu uchun 30 million yevro miqdorida aniq narx belgilangan.
Bundan tashqari, qo‘shimcha shartlar bajarilganda 5 million yevrogacha bonuslar to‘lanishi mumkin. «Barselona» Reshfordga 2029 yilgacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma tayyorlagani ham ma’lum qilindi.
Futbolchining Ispaniyada yillik maoshi 12 million yevroni tashkil etadi. Bu kelishuv «Barselona» uchun kuchli hujum chizig‘ini yaratishda muhim qadam hisoblanadi.
Reshfordning transferi jamoaga yangi imkoniyatlar va raqobatbardoshlik olib kelishi kutilmoqda. Shuningdek, futbolchi o‘z faoliyatini yangi jamoada davom ettirish uchun zarur shart-sharoitlarga ega bo‘ladi.

Барселона арендует Рашфорда
Журналист Николо Скира сообщает, что клуб «Барселона» достиг соглашения с «Манчестер Юнайтед» о аренде Маркуса Рашфорда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский клуб заплатит 10 миллионов евро за аренду на один сезон. Также в контракте предусмотрена возможность покупки 27-летнего нападающего, для чего установлена четкая цена в 30 миллионов евро.
Кроме того, при выполнении дополнительных условий могут быть выплачены бонусы до 5 миллионов евро. Также стало известно, что «Барселона» подготовила долгосрочный контракт с Рашфордом до 2029 года.
Годовая зарплата футболиста в Испании составит 12 миллионов евро. Это соглашение является важным шагом для создания сильной атакующей линии для «Барселоны».
Ожидается, что трансфер Рашфорда принесет команде новые возможности и конкурентоспособность. Также футболист получит необходимые условия для продолжения своей карьеры в новом клубе.