Markinyos Makhachkalada gol urib, g‘alabani nishonladi
Futbolchi Markinyos, «Spartak» jamoasining Makhachkala shahridagi «Dinamo»ga qarshi o‘yinda yagona golni urgan futbolchisi, mavsumning birinchi o‘yini haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni yaxshi o‘tdi deb baholadi va birinchi uch ochko uchun juda xursand ekanini bildirdi. Markinyos kelgusida ham shunday o‘yin ko‘rsatib, g‘alabalarni davom ettirishga umid qilmoqda.
U o‘zining chempionatda va o‘n raqam ostida birinchi golini urganidan mamnunligini ta’kidladi. Markinyos shuningdek, o‘tgan mavsumda shaxsiy muammolar bo‘lganini, biroq mashg‘ulotlarni to‘xtatmaganini va hozir to‘liq o‘yinlarga tayyor ekanini aytdi.
Braziliyalik futbolchi o‘tgan yil yozda «Spartak»ga ko‘chib o‘tgan va Moskva klubi bilan uch yillik shartnoma imzolagan. O‘tgan mavsumda u «qizil-oq» jamoasi tarkibida 37 ta o‘yin o‘tkazib, 3 ta gol urdi va 13 ta golga uzatma berdi.

Маркиньос забил гол в Махачкале и отпраздновал победу
Футболист Маркиньос, единственный автор гола в матче команды «Спартак» против «Динамо» в Махачкале, поделился впечатлениями о первой игре сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил игру как хорошую и отметил, что очень рад за первые три очка. Маркиньос надеется продолжать показывать такую же игру в будущем и добиваться побед.
Он подчеркнул, что доволен тем, что забил свой первый гол в чемпионате под номером десять. Маркиньос также отметил, что в прошлом сезоне у него были личные проблемы, но он не прекращал тренировки и сейчас полностью готов к играм.
Бразильский футболист перешел в «Спартак» прошлым летом и подписал трехлетний контракт с московским клубом. В прошлом сезоне он провел 37 матчей за «красно-белых», забил 3 гола и отдал 13 голевых передач.