Mostovoy: Lokomotiv hujumga e’tibor qaratdi
Sobiq Moskva «Spartak» jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Premer-ligasining birinchi turida poytaxtning «Lokomotiv» jamoasi «Sochi» ustidan qozongan katta g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Temiryo‘lchilar» raqibni 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu gollarni yangi transferlar Zelimxon Bakaev va Aleksandr Rudenko urdi.
Rudenko shuningdek, bir golga assistentlik qildi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bu yil avvalo hujumni yaxshilashga e’tibor qaratgan.
Bundan tashqari, ular «Ximki»dan ketgan futbolchilarni olgan, jumladan Rudenko va Bakaevni, ular ham o‘yinda gol urishdi. Ekspert shuningdek, asosiy tarkibda maydonga tushgan Nikolay Komlichenkoni va o‘yinni o‘tkazib yuborgan Sergey Pinyayevni eslatdi.
Mostovoy fikricha, «Lokomotiv»ning joriy mavsumdagi istiqbollari haqida aniq xulosalar chiqarish uchun 4-5 tur o‘tishini kutish lozim.

Mostovoy: Локомотив обратил внимание на атаку
Бывший полузащитник московского «Спартака» Александр Мостовой высказался о крупной победе столичного «Локомотива» над «Сочи» в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Железнодорожники» одержали победу со счетом 3:0. Эти голы забили новые трансферы Зелимхан Бакаев и Александр Руденко.
Руденко также отдал голевую передачу. По словам Мостового, команда в этом году в первую очередь сосредоточилась на улучшении атаки.
Кроме того, они подписали игроков, ушедших из «Химок», в том числе Руденко и Бакаева, которые также забили в игре. Эксперт также отметил Николая Комличенко, который вышел в основном составе, и Сергея Пиняева, который пропустил игру.
По мнению Мостового, для того чтобы сделать четкие выводы о перспективах «Локомотива» в текущем сезоне, нужно дождаться 4-5 туров.