Markinyos Dinamo bilan o‘yindagi hakamlikni baholadi
Spartak jamoasi futbolchisi Markinyos Rossiya chempionatining birinchi turida Makhachkala Dinamo jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindagi hakamlar faoliyatini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Moskva jamoasining nozik ustunligi bilan yakunlandi. Futbolchi bergan intervyusida o‘yinda bahsli vaziyatlar bo‘lishi tabiiy hol ekanligini ta’kidladi.
Asosiysi jamoamiz g‘alaba qozondi, dedi u. Keyingi o‘yinda hakamlar brigadasi yanada ishonchli bo‘lishiga umid bildirgan.
Markinyos bekor qilingan gol epizodida ofsaydda bo‘lmaganini aytdi. Shu bilan birga, u hakamlarning qarorlariga hurmat bilan munosabatda bo‘lish zarurligini ta’kidladi.
Uchrashuv bosh hakami Vasiliy Kazartsev Moskva jamoasi tomonidan kiritilgan to‘rtta golni bekor qildi. Bundan tashqari, hakam Makhachkala jamoasi darvozasiga berilishi kerak bo‘lgan ikki penaltini belgilamadi.

Маркиньос оценил судейство в матче с Динамо
Игрок команды Спартак Маркиньос оценил работу судей в матче первого тура чемпионата России против команды Динамо из Махачкалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась с незначительным преимуществом московской команды. В интервью футболист отметил, что наличие спорных ситуаций в игре является естественным.
Главное, что наша команда одержала победу, сказал он. Он выразил надежду, что в следующем матче судейская бригада будет более уверенной.
Маркиньос заявил, что в эпизоде с отмененным голом он не находился в офсайде. В то же время он подчеркнул необходимость уважительного отношения к решениям судей.
Главный судья встречи Василий Казарцев отменил четыре гола, забитых московской командой. Кроме того, судья не назначил два пенальти, которые должны были быть назначены в ворота команды из Махачкалы.