Makhachqaladagi Dinamo yarimhimoyachisi mag‘lubiyatni tahlil qildi
Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasi yarimhimoyachisi Muhammad Hosseinnezhad «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida «Spartak» jamoasiga qarshi o‘yinda yuzaga kelgan mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, raqib jamoa juda yaxshi o‘ynagan va g‘alaba qozonishga intilgan. Biroq, ularning jamoasi o‘z futbolini to‘liq namoyon eta olmagan.
Aynan shu sababdan mag‘lubiyatga uchrashgan. Muhammad Hosseinnezhad hakamlarning «Spartak» jamoasining to‘rtta golini hisobga olmaganiga doir savolga javoban, o‘yindagi hakam ishini tanqid qilmoqchi emasligini va bu masalani muhokama qilishni istamasligini ta’kidladi.
Jamoaning keyingi mavsumdagi maqsadlari haqida so‘ralganda, u o‘tgan mavsumdagi natijani takrorlash va jadvalda o‘n birinchi o‘rindan pastga tushmaslik mumkinligini aytdi. Jamoa o‘z o‘yin uslubini saqlab qolishi va birinchi o‘nlikka kirishga intilishi kerak.

Полузащитник Динамо из Махачкалы проанализировал поражение
Полузащитник махачкалинского «Динамо» Мухаммад Хосейннежад в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал мнение о поражении в матче против команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, соперник сыграл очень хорошо и стремился к победе. Однако его команда не смогла полностью продемонстрировать свой футбол.
Именно по этой причине они потерпели поражение. Мухаммад Хосейннежад, отвечая на вопрос о том, что судьи не засчитали четыре гола команды «Спартак», подчеркнул, что не хочет критиковать работу арбитров и не желает обсуждать этот вопрос.
Когда его спросили о целях команды на следующий сезон, он сказал, что возможно повторить результаты прошлого сезона и не опуститься ниже одиннадцатого места в таблице. Команда должна сохранить свой стиль игры и стремиться попасть в первую десятку.
В настоящее время не следует падать в уныние и необходимо продолжать трудиться. Автор интервью Елена Григорьевская.