Yangi «Lokomotiv» futbolchisi Aleksandr Rudenko o‘ziga berilayotgan tanqidlarga qanday munosabatda bo‘lishi haqida gapirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U tanqidni ijobiy qabul qilishini ta’kidladi. Rudenko matbuotni ko‘p o‘qimasa-da, uning yaqinlari va qarindoshlari yangiliklarni kuzatib borib, unga ma’lumot berishini aytdi.
Aleksandr Rudenko joriy yil yozida «Lokomotiv» jamoasiga qo‘shildi. Oldinroq u Moskva viloyatidagi «Ximki» klubida o‘ynagan.
Yangi jamoasida mavsum boshidan boshlab muxlislarni quvontira oldi. Xususan, 19 iyul kuni bo‘lib o‘tgan Rossiya Premyer Ligasi birinchi turidagi «Sochi»ga qarshi o‘yinda birinchi marta maydonga tushganida, u gol urib va assistentlik qilgan.
Bu natija uning jamoa uchun muhim futbolchi ekanligini ko‘rsatadi. Rudenko o‘zining yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishga tayyorligini bildirdi.

Александр Руденко как отвечает на критику
Новый футболист «Локомотива» Александр Руденко рассказал о том, как он относится к критике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что воспринимает критику положительно. Хотя Руденко не читает много прессы, его близкие и родственники следят за новостями и сообщают ему информацию.
Александр Руденко присоединился к команде «Локомотив» этим летом. Ранее он играл в клубе «Химки» в Московской области.
С начала сезона он смог порадовать болельщиков в своей новой команде. В частности, 19 июля, в первом туре Российской Премьер-Лиги против «Сочи», он дебютировал на поле, забив гол и сделав ассист.
Этот результат показывает, что он является важным игроком для своей команды. Руденко заявил о готовности продолжать свою карьеру в новой команде.