Syomin Spartak va Dinamo o‘yinini baholadi
Mashhur rossiyalik murabbiy Yuri Syomin kechagi “Spartak” va Mahachqaladagi “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi o‘yindan o‘z taassurotlarini bo‘lishdi hamda hakamlar guruhi faoliyatini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syomin fikricha, “Spartak” jamoasi sezilarli darajada yangilangan va barqarorlik yuzaga kelishi uchun biroz vaqt kerak bo‘ladi. U “Dinamo” jamoasining jismoniy tayyorgarligidan ham ijobiy taassurot oldi.
Mutaxassisning aytishicha, hakam Vasiliy Kazartsev o‘yinni yaxshi darajada boshqardi va murakkab vaziyatlarda to‘g‘ri qarorlar qabul qildi. “Qizil oq” jamoa yangi mavsumda birinchi 3 ochkoni Markinyosning yagona goli evaziga qo‘lga kiritdi.
Hisob ancha katta bo‘lishi mumkin edi, ammo hakam Moskva jamoasining to‘rt golini hisobga olmadi va “Spartak” foydasiga ikki bahsli vaziyatda penalti belgilamadi. Umuman olganda, o‘yinda ko‘plab hayajonli lahzalar bo‘ldi va jamoalar o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishdi.

Сёмин оценил игру Спартака и Динамо
Известный российский тренер Юрий Сёмин поделился своими впечатлениями от вчерашней игры между командами “Спартак” и “Динамо” из Махачкалы, а также прокомментировал работу судейской группы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Сёмина, команда “Спартак” значительно обновилась, и для достижения стабильности потребуется немного времени. Он также положительно оценил физическую подготовку команды “Динамо”.
По словам специалиста, судья Василий Казарцев хорошо провел игру и принимал правильные решения в сложных ситуациях. Команда “красно-белых” завоевала первые 3 очка в новом сезоне благодаря единственному голу Маркиньоса.
Счет мог быть значительно больше, однако судья не засчитал четыре гола московской команды и не назначил пенальти в спорной ситуации в пользу “Спартака”. В целом в игре было много захватывающих моментов, и команды продемонстрировали свои возможности.