Shikunov: Rostov Zenitga qarshi qiyin o‘yin kutmoqda
Futbol sohasidagi mutaxassis Aleksandr Shikunov yaqinlashayotgan «Zenit» va «Rostov» o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Rostov» jamoasi «Zenit»ga qarshi o‘yinda qiyinchiliklarga duch keladi, chunki klub o‘zining barcha yetakchi futbolchilarini yo‘qotgan. Yangi jamoani shakllantirish uchun vaqt kerak bo‘ladi, ayniqsa yosh futbolchilar bilan ishlashda bu jarayon murakkab kechadi.
Bu mavsum oldi transferlar davrida «Rostov» asosiy tarkibdagi ikki futbolchisidan ayrildi. Himoyachi Maksim Osipenko poytaxtdagi «Dinamo» klubiga o‘tgan bo‘lsa, hujumchi Nikolay Komlichenko esa «Lokomotiv»ga ko‘chib o‘tdi.
Bugun, 20 iyul kuni, «Zenit» va «Rostov» yangi mavsumdagi ilk o‘yinlarini boshlaydi. Uchrashuv «Gazprom Arena» stadionida, Sankt-Peterburgda o‘tkaziladi.
O‘yin soat 18:00da Moskva vaqti bilan boshlanadi. Shikunovning ta’kidlashicha, «Rostov» jamoasi yangi mavsumda o‘z kuchini to‘plashi uchun vaqt talab etiladi, ayniqsa yosh futbolchilarni jamoaga moslashtirish muhim hisoblanadi.

Шикунов: Ростов ожидает сложную игру против Зенита
Специалист в области футбола Александр Шикунов высказал свои мысли о предстоящей игре между «Зенитом» и «Ростовом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Ростов» столкнется с трудностями в игре против «Зенита», так как клуб потерял всех своих ведущих футболистов. Для формирования новой команды потребуется время, особенно процесс будет сложным при работе с молодыми игроками.
В этот трансферный период «Ростов» потерял двух футболистов из основного состава. Защитник Максим Осипенко перешел в столичный клуб «Динамо», а нападающий Николай Комличенко ушел в «Локомотив».
Сегодня, 20 июля, «Зенит» и «Ростов» начнут свои первые игры нового сезона. Встреча пройдет на стадионе «Газпром Арена» в Санкт-Петербурге.
Игра начнется в 18:00 по московскому времени. Шикунов подчеркивает, что команде «Ростов» потребуется время, чтобы набрать силу в новом сезоне, особенно важно адаптировать молодых футболистов к команде.