«Rubin» jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov «Match TV»ga «Ahmat» jamoasi bilan o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U premyera oldidagi tayyorgarlik haqida fikr bildirdi. Rahimovning so‘zlariga ko‘ra, mavsumgacha tayyorgarlik davri qisqa bo‘lgan.
Jamoada yangi o‘yinchilar yo‘qligi sababli jamoa tarkibida katta o‘zgarishlar kuzatilmagan. Shu bois u mavsum boshlanishi oldidan qiyin o‘yinga tayyorlanish kerakligini ta’kidladi.
Uchrashuvda «Ahmat» jamoasi kuchaygani, tarkibida ko‘plab yangi futbolchilar paydo bo‘lgani sababli o‘yin qiziqarli va murakkab bo‘lishini aytdi. Shuningdek, Rahimov Tatariston rahbari bilan uchrashuvda yangi o‘yinchilarni olish masalasi muhokama qilinganini bildirdi.
Biroq yozgi transferlar davri qisqa bo‘lgani uchun sifatli o‘yinchilarni topish qiyinligini ta’kidladi. Murabbiy «Ahmat» jamoasining kuchayishi ayniqsa hujumchi Konate va yarim himoyachi Mansiljaning jamoaga qo‘shilgani bilan bog‘liq ekanini aytdi.
Bu o‘z navbatida zaxiradan o‘yinni ushlab turishga imkon beradi. Umuman olganda, jamoani kuchaytirish yoki o‘yin darajasini saqlab qolish katta afzallik hisoblanadi.

Рахимов: команда Ахмат значительно усилилась
Главный тренер команды «Рубин» Рашид Рахимов дал интервью «Матч ТВ» перед игрой с командой «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение о подготовке к премьере. По словам Рахимова, подготовительный период до сезона был коротким.
Из-за отсутствия новых игроков в команде не произошло значительных изменений в составе. Поэтому он подчеркнул, что необходимо готовиться к сложной игре перед началом сезона.
В матче команда «Ахмат» усилилась, и появление многих новых футболистов сделает игру интересной и сложной, сказал он. Также Рахимов сообщил, что на встрече с руководством Татарстана обсуждался вопрос о привлечении новых игроков.
Однако он отметил, что из-за короткого периода летних трансферов трудно найти качественных игроков. Тренер сказал, что усиление команды «Ахмат» связано, в частности, с приходом нападающего Конате и полузащитника Мансилжана.
Это, в свою очередь, позволит удерживать игру на запасе. В целом, усиление команды или сохранение уровня игры является большим преимуществом.