Flik Rashford bilan kelajak rejalarini muhokama qildi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik kelajakdagi yangi a’zo Markaz Rashford bilan telefon orqali muloqot qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis mutaxassisi 27 yoshli hujumchi bilan o‘z rejalari haqida fikr almashdi va uning jamoadagi o‘rni haqida ma’lumot berdi. Murabbiy futbolchining «Barselona» uchun o‘ynashga chin dildan intilishini tezda anglab yetdi va uning jamoaga qo‘shilishini sabrsizlik bilan kutmoqda.
Eslatib o‘tamiz, «Barselona» Markaz Rashfordni «Manchester Yunayted» klubidan ijaraga oldi, shuningdek, uni 30 million yevro miqdorida sotib olish huquqiga ega. Yakshanba kuni futbolchi Kataloniya poytaxtiga yetib keldi va yaqin kunlarda klub rasmiy ravishda shartnomani tasdiqlashi kutilmoqda.
Bu kelishuv «Barselona» jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi. Rashfordning jamoaga qo‘shilishi futbolchilarning raqobatini oshirishi va jamoaning umumiy natijalarini yaxshilashga yordam berishi kutilmoqda.

Флик обсудил планы на будущее с Рашфордом
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик провел телефонный разговор с новым членом команды Маркусом Рашфордом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий специалист обсудил свои планы с 27-летним нападающим и рассказал о его роли в команде. Тренер быстро осознал искреннее стремление футболиста играть за «Барселону» и с нетерпением ждет его присоединения к команде.
Напоминаем, что «Барселона» арендовала Маркуса Рашфорда у клуба «Манчестер Юнайтед», а также имеет право на его покупку за 30 миллионов евро. В воскресенье футболист прибыл в столицу Каталонии, и в ближайшие дни клуб ожидает официального подтверждения контракта.
Это соглашение является важным шагом, направленным на усиление атакующей линии команды «Барселона». Ожидается, что присоединение Рашфорда повысит конкуренцию среди игроков и поможет улучшить общие результаты команды.