Rostov murabbiyi Zenitga mag‘lubiyat sababini tushuntirdi
Jonatan Alba, Rostov jamoasining bosh murabbiyi, Premer-liga birinchi turida Zenitga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda jamoasi g‘alaba qozona olmaganining sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda jamoa yaxshi o‘ynagan, ammo tanaffusdan keyin natijani saqlab qolishga uringan, pressingtan ko‘ra himoyaga ko‘proq e’tibor qaratilgan. Bu taktikaning o‘zgarishiga olib kelgan va Zenit ko‘proq to‘p nazoratida bo‘lib, ko‘proq imkoniyatlar yaratgan.
Alba jamoaning mag‘lubiyat sabablarini asosan o‘yinchilarning psixologiyasida izlash kerakligini ta’kidladi. Shuningdek, u Rostov o‘yinini maqtadi va jamoa har qanday raqib bilan teng kurasha olishga tayyor ekanini aytdi.
Kechagi o‘yinning birinchi bo‘limi Rostovning Ivan Komarov tomonidan kiritilgan goli hisobiga yakunlandi. Ammo ikkinchi bo‘limda Zenit Matyeo Kassyerra va Andrey Mostovoyning gollari evaziga o‘yinni o‘zgartirdi va 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.

Тренер Ростова объяснил причину поражения от Зенита
Хонатан Альба, главный тренер команды Ростов, высказал мнение о причинах, по которым его команда не смогла одержать победу в матче против Зенита в первом туре Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в первом тайме команда играла хорошо, однако после перерыва пыталась сохранить результат, уделяя больше внимания защите, чем прессингу. Это привело к изменению тактики, и Зенит больше контролировал мяч, создавая больше возможностей.
Альба подчеркнул, что причины поражения команды в основном следует искать в психологии игроков. Также он похвалил игру Ростова и сказал, что команда готова бороться на равных с любым соперником.
Первый тайм вчерашнего матча завершился голом, забитым Иваном Комаровым из Ростова. Однако во втором тайме Зенит изменил ход игры благодаря голам Маттео Кассейры и Андрея Мостового и одержал победу со счетом 2:1.