Fayzullaev transferi uchun 7,5 million yevro to‘landi
Hujumchi yarim himoyachi Abbosbek Fayzullaev bir necha manbalarga ko‘ra, CSKA jamoasidan Istanbul Boshakshehir klubiga o‘tgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rasmiy e’lonni kutish qolmoqda. Sport-Express ma’lumotlariga ko‘ra, 21 yoshli futbolchining transferi uchun 7,5 million yevro to‘langan.
CSKA bu summani bir martalik to‘lov sifatida oladi. Dushanba kuni CSKA jamoasi Abbosbek Fayzullaevsiz Rossiya chempionatining birinchi turida Orenburgga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Maydondagi voqealarni LiveResult portali tomonidan taqdim etiladigan matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Transfer jarayoni rasmiy tarzda yakunlangach, futbol ixlosmandlari uchun qo‘shimcha ma’lumotlar e’lon qilinadi.

За трансфер Файзуллаева было заплачено 7,5 миллиона евро
Нападающий полузащитник Аббосбек Файзуллаев, по нескольким источникам, перешел из команды ЦСКА в клуб Стамбул Башакшехир. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается официальное объявление. По данным Sport-Express, за трансфер 21-летнего футболиста было уплачено 7,5 миллиона евро.
ЦСКА получит эту сумму в качестве единовременного платежа. В понедельник команда ЦСКА проведет матч против Оренбурга в первом туре чемпионата России без Аббосбека Файзуллаева.
События на поле можно будет отслеживать через текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult. После официального завершения процесса трансфера будут опубликованы дополнительные сведения для футбольных болельщиков.