Kanchelskis: Zenit va Spartak jamoalari darajasi farq qiladi
Sobiq rossiyalik futbolchi Andrey Kanchelskis hozirgi vaqtda Sankt-Peterburgning Zenit va Moskvaning Spartak jamoalarining darajasini taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bugungi kunda Spartak va Zenit turlicha kuchga ega jamoalardir. Zenit bosh murabbiyi Semak qo‘l ostida eng kuchli tarkibga ega bo‘lib, individual o‘yinchilari ham kuchliroq hisoblanadi.
Kanchelskis fikricha, hozirgi Spartakdan faqat ikki-uch nafar futbolchi Zenit tarkibiga kirishi mumkin. Spartak oxirgi marta Rossiya chempionatida 2017 yilda chempionlikni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, Zenit 2019 yildan 2024 yilgacha ketma-ket chempionlikni saqlab kelmoqda.
O‘tgan mavsumda Spartak chempionatni to‘rtinchi o‘rinda tamomlagan, Zenit esa ikkinchi bo‘lgan. Joriy mavsumning birinchi turida Spartak o‘z maydonida Makhachqaladagi Dinamo jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi, Zenit esa Rostovga qarshi kuchli o‘yinda g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Ushbu ma’lumotlar Rossiya futbol ligasidagi jamoalarning hozirgi holati haqida aniq tasavvur beradi.

Канчельскис: Уровень команд Зенит и Спартак отличается
Бывший российский футболист Андрей Канчельскис в настоящее время сравнил уровень команд Санкт-Петербурга Зенита и московского Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на сегодняшний день Спартак и Зенит являются командами с разной силой. Зенит под руководством главного тренера Семака имеет самый сильный состав, а индивидуальные игроки также считаются более сильными.
Канчельскис считает, что в нынешний Спартак могут войти только два-три футболиста Зенита. Спартак в последний раз стал чемпионом России в 2017 году, тогда как Зенит сохраняет чемпионство с 2019 по 2024 год подряд.
В прошлом сезоне Спартак завершил чемпионат на четвертом месте, а Зенит стал вторым. В первом туре текущего сезона Спартак на своем поле одержал победу над командой Динамо из Махачкалы со счетом 1:0, а Зенит в сильной игре против Ростова завоевал победу.