Pisarvskiy diskvalifikatsiyasiga apellyatsiya beradi
Sobiq «Sochi» va Samarqandning «Qanotlar Sovet» klubi futbolchisi Vladimir Pisarvskiy to‘rt yillik diskvalifikatsiya qaroriga norozi bo‘lib, uni apellyatsiya tartibida bekor qilishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining vakili Anton Smirnovning ma’lum qilishicha, ular Rossiya Futbol Ittifoqi Etika qo‘mitasining qarorining to‘liq matnini qabul qilishgan. Endilikda uch kun ichida bu qarorga apellyatsiya berish niyatida.
Pisarvskiyga qarshi joriy etilgan to‘rt yillik taqiqdan uch yili shartli ravishda hisoblanadi. U futbol o‘yinlari natijalariga oid bashoratlarda bilvosita ishtirok etishda ayblangan.
O‘zining ta’kidlashicha, u tanishiga katta miqdorda pul bergan, biroq bu mablag‘ qayerga sarflanishi haqida ma’lumotga ega bo‘lmagan. Hozirgi holatda futbolchining o‘zi ayblovlarni rad etmoqda va adolatli qaror kutmoqda.

Писарвский подает апелляцию на дисквалификацию
Бывший игрок «Сочи» и самаркандского клуба «Крылья Советов» Владимир Писарвский, недовольный решением о четырехлетней дисквалификации, планирует обжаловать его. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам представителя футболиста Антона Смирнова, они получили полный текст решения Комитета по этике Российского футбольного союза. Теперь они намерены подать апелляцию на это решение в течение трех дней.
Три года из четырехлетнего запрета, наложенного на Писарвского, считаются условными. Его обвиняют в косвенном участии в прогнозах результатов футбольных матчей.
Он подчеркивает, что передал знакомому большую сумму денег, но не имел информации о том, на что эти средства будут потрачены. В настоящее время сам футболист отвергает обвинения и ожидает справедливого решения.