Gamburg Bavariyadan darvozabon bilan shartnoma imzoladi
Gamburg jamoasi Myunxenning Bavariya klubidan darvozabon Daniyel Perets bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli darvozabon bilan tuzilgan kelishuv oldindan ma’lum bo‘lgani kabi, bir mavsum uchun mo‘ljallangan. Perets ikki yil oldin Tel-Avivning Makkabi klubidan Bavariyaga o‘tgan edi.
O‘tgan mavsumda u Bavariya safida jami oltita o‘yinda maydonga tushdi va ularda yetti ta gol o‘tkazib yubordi. Shuningdek, Perets Isroil milliy terma jamoasining darvozasini himoya qiladi va futbolchi faoliyati davomida yetti marta milliy jamoa safida maydonga tushgan.
Gamburg jamoasi esa o‘tgan mavsumda bir necha yillik tanaffusdan so‘ng nemis Bundesligasiga qaytdi. Bu jamoaning elit divizionga qaytishi muxlislar va mutaxassislar tomonidan ijobiy baholangan.

Гамбург подписал контракт с вратарем из Баварии
Команда Гамбург подписала контракт с вратарем Даниэлем Перецем из клуба Бавария Мюнхен. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соглашение с 25-летним вратарем, как уже было известно заранее, рассчитано на один сезон. Перец перешел в Баварию два года назад из клуба Макаби Тель-Авив.
В прошлом сезоне он сыграл в шести матчах за Баварию и пропустил семь голов. Также Перец защищает ворота сборной Израиля и за свою карьеру выступал за национальную команду семь раз.
Команда Гамбург вернулась в немецкую Бундеслигу после нескольких лет перерыва в прошлом сезоне. Возвращение этой команды в элитный дивизион было положительно оценено болельщиками и специалистами.