Xavi Simons Chelsi klubiga o‘tishga tayyor
RB Leyptsig yarim himoyachisi Xavi Simons o‘z faoliyatini Angliyada davom ettirish variantini ko‘rib chiqmoqda va Londonning Chelsi klubiga o‘tishga qarshi emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli gollandiyalik futbolchi atrofidagilar bilan «ko‘klar» vakillari allaqachon bog‘langan. O‘yinchi o‘zgarish imkoniyatiga ijobiy qaramoqda.
Klub rahbarlari o‘rtasidagi muzokaralar dushanba kuni rasmiy ravishda boshlanishi kutilmoqda. Ushbu kelishuvning amalga oshishi Chelsi jamoasining hozirgi o‘yinchilaridan bir nechtasini sotib, tarkibni bo‘shatish va moliyaviy talablarni bajarishga bog‘liq bo‘ladi.
O‘tgan mavsumda Simons Leyptsigning asosiy yulduzlaridan biri bo‘lib, 33 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘ldi va u kelajakda ham jamoaning muhim o‘yinchisi bo‘lishi kutilmoqda.

Хави Симонс готов перейти в клуб Челси
Полузащитник РБ Лейпциг Хави Симонс рассматривает вариант продолжения своей карьеры в Англии и не против перейти в лондонский клуб Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний голландский футболист уже связался с представителями «синих». Игрок положительно относится к возможности изменения.
Переговоры между руководством клубов ожидаются в понедельник. Реализация этого соглашения будет зависеть от продажи нескольких текущих игроков команды Челси, освобождения состава и выполнения финансовых требований.
В прошлом сезоне Симонс стал одной из главных звезд Лейпцига, сыграв 33 матча, забив 11 голов и отдав 8 голевых передач. Его вклад в команду был значительным, и ожидается, что он станет важным игроком команды в будущем.