Turkiya klubi Galatasaroy Fransiyalik yarim himoyachi Enso Miyo bilan shartnoma imzolashni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda NTV Spor portali xabar berdi. Klub vakillari bir necha yil davomida Miyo faoliyatini kuzatib kelgan.
Manbalarning bildirishicha, Galatasaroy jamoasi futbolchining agenti bilan allaqachon muzokaralar olib borgan va maosh masalasida kelishuvga erishgan. O‘tgan mavsumda 23 yoshli Miyo barcha klub musobaqalarida jami 43 o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 35 million yevroga baholamoqda. Shuningdek, Miyo bilan amaldagi shartnoma bo‘yicha 20 million yevro miqdorida shartnoma bekor qilish badali belgilangan.

Галатасарай близок к покупке Энсо Мьо
Турецкий клуб Галатасарай планирует подписать контракт с французским полузащитником Энсо Мийо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает портал NTV Spor. Представители клуба следили за карьерой Мийо на протяжении нескольких лет.
По информации источников, команда Галатасарай уже провела переговоры с агентом футболиста и достигла соглашения по вопросу зарплаты. В прошлом сезоне 23-летний Мийо сыграл в 43 матчах во всех клубных соревнованиях, забил 12 голов и сделал 8 результативных передач.
Портал Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 35 миллионов евро. Также по действующему контракту предусмотрен штраф за расторжение контракта в размере 20 миллионов евро.