Rodrigo ta’tilda tinimsiz mehnat qilmoqda
Madridning «Real» jamoasi qanot himoyachisi Rodrigo asosiy tarkibda o‘z o‘rnini qaytarishga umid qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Klub jahon chempionati o‘yinlarida faqat bir marta asosiy tarkibda maydonga tushgan, uchta o‘yinda esa zaxiradan ham o‘ynamagan. Diario AS nashrining xabariga ko‘ra, 24 yoshli futbolchi ta’til vaqtida dam olishni emas, balki yangi mavsum boshida Xabi Alonsoga yaxshi taassurot qoldirish uchun tinimsiz mehnat qilmoqda.
Bu holatdan Rodrigo «Real»ni tark etishga hozircha niyati yo‘qligi ko‘rinib turibdi, garchi uning yaqin orada jamoani tark etishi haqida mish-mishlar tarqagan bo‘lsa-da. Londondagi «Arsenal» va Myunxendagi «Bavariya» klublari futbolchiga qiziqish bildirgan.
O‘tgan mavsumda qanot himoyachisi 54 o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urgan va 11 ta golga uzatma bergan. Rodrigo o‘zining yuqori o‘yin ko‘rsatkichlari bilan jamoasida asosiy o‘rin talab qilmoqda.

Родриго на каникулах неустанно трудится
Защитник «Реала» из Мадрида Родриго надеется вернуть свое место в основном составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист выходил на поле в основном составе только один раз на матчах клубного чемпионата мира, а в трех играх даже не выходил на замену. По информации издания Diario AS, 24-летний футболист не отдыхает во время каникул, а неустанно трудится, чтобы произвести хорошее впечатление на Хаби Алонсо в начале нового сезона.
Из этой ситуации видно, что Родриго пока не намерен покидать «Реал», хотя ходят слухи о его возможном уходе из команды. Клубы «Арсенал» из Лондона и «Бавария» из Мюнхена проявили интерес к футболисту.
В прошлом сезоне защитник провел 54 матча, забил 14 голов и отдал 11 голевых передач. Родриго требует основного места в команде благодаря своим высоким игровым показателям.