Luis Enrike o‘yindagi zaxira o‘yinchilarini maqtadi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi yarim himoyachisi Luis Enrike Rossiya chempionatining birinchi turidagi "Rostov"ga qarshi o‘yinni baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Sine-belo-goluboy" jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Luis Enrikening fikricha, o‘yinning ikkinchi yarmida tarkibdagi o‘zgarishlar o‘yinni yaxshiladi.
Birinchi bo‘limda "Rostov" shaxsiy himoyada yaxshi o‘ynab, bosim o‘tkazdi va yuqori pressing qildi. Ikkinchi bo‘limda esa "Zenit" zaxiradan maydonga tushgan o‘yinchilari yaxshi o‘ynadi va raqib charchadi.
Luis Enrike jamoaning yangi a’zosi Jersonning o‘yinini alohida ta’kidladi. Uning aniq uzatmalari jamoa uchun muhim hisoblanadi.
U uzun va aniq paslarni hujumchilarga yetkazadi, shuningdek, to‘pni qanotlarga uzatishda ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatmoqda. Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida "Zenit" mehmon sifatida Qozonning "Rubin" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
O‘yin 27 iyulga belgilangan. Rashid Rahimov boshchiligidagi "Rubin" musobaqani Grozniyning "Akhmat" jamoasiga qarshi 2:0 hisobida g‘alaba bilan boshlagan.

Луис Энрике похвалил запасных игроков в игре
Полузащитник петербургского "Зенита" Луис Энрике оценил матч против "Ростова" в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "сине-бело-голубых" одержала победу со счетом 2:1. По мнению Луиса Энрике, изменения в составе во втором тайме улучшили игру.
В первом тайме "Ростов" хорошо играл в личной защите, оказывал давление и применял высокий прессинг. Во втором тайме же игроки "Зенита", вышедшие на замену, показали хорошую игру, и соперник устал.
Луис Энрике особо отметил игру нового члена команды Жерсона. Его точные передачи имеют важное значение для команды.
Он доставляет длинные и точные пассы нападающим, а также успешно показывает игру при передачах мяча на фланги. Во втором туре Российской Премьер-Лиги "Зенит" в качестве гостя встретится с казанским "Рубином".
Матч назначен на 27 июля. Под руководством Рашида Рахимова "Рубин" начал соревнование с победы над грозненским "Ахматом" со счетом 2:0.