PSJ jamoasining darvozaboni Janluiji Donnarumma faoliyatini Turkiya chempionatida davom ettirishi mumkinligi haqida Tuttomercatoweb sayti xabar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, Italiya terma jamoasi darvozabonining xizmatlariga Galatasaroy jiddiy qiziqish bildirmoqda. Shuningdek, kelishuvning amalga oshishiga Donnarummaning PSJ bilan 2025/26 mavsumining oxirida tugaydigan shartnomasi ta’sir qilishi mumkinligi ta’kidlanmoqda.
Parisliklar esa uning oylik maoshini yiliga 12 million yevro miqdorida to‘lashga tayyor emasligi sababli shartnomani qayta ko‘rib chiqishni xohlamoqda. Eslatib o‘tamiz, Donnarumma o‘tgan mavsumda PSJ tarkibida Chempionlar Ligasi, Fransiya chempionati va Kubogini qo‘lga kiritgan.
Uning kelajagi haqida qaror qabul qilish jarayonlari davom etmoqda va Turkiya klublaridan biri bilan muzokaralar olib borilmoqda. Bu holat darvozabonning faoliyatida yangi bosqich boshlanishi mumkinligini ko‘rsatmoqda.

Доннарумма может продолжить свою деятельность в Турции
Вратарь ПСЖ Джанлуиджи Доннарумма может продолжить свою карьеру в чемпионате Турции, сообщает сайт Tuttomercatoweb. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, вратарем сборной Италии серьезно интересуется Галатасарай. Также подчеркивается, что на осуществление соглашения может повлиять контракт Доннаруммы с ПСЖ, который истекает в конце сезона 2025/26.
Парижане не готовы пересматривать контракт, так как не могут позволить себе выплачивать его зарплату в размере 12 миллионов евро в год. Напоминаем, что в прошлом сезоне Доннарума выиграл Лигу чемпионов, чемпионат Франции и Кубок в составе ПСЖ.
Процесс принятия решения о его будущем продолжается, и ведутся переговоры с одним из турецких клубов. Эта ситуация может свидетельствовать о начале нового этапа в карьере вратаря.