Ahmat klubi legionerlar limitini kuchaytirmaydi
Matbuotda Rossiya Premyer Ligasida keyingi mavsumdan boshlab legionerlar soniga nisbatan cheklovlar kuchaytirilishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu masala yuzasidan «Ahmat» futbol klubining bosh direktori Ahmed Aydamirov fikr bildirdi. Grozni shahrida joylashgan klub rahbari cheklovlarni kuchaytirishga qarshi ekanligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, sun’iy cheklovlar futbol rivojiga zarar keltiradi. Rossiyalik futbolchilar yuqori darajadagi o‘yinchilar bilan raqobatlashishi lozim.
Agar futbolchilar avtomatik tarzda ro‘yxatga kiritilsa, bu raqobatni pasaytiradi va natijada hech qanday foyda bo‘lmaydi. Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasidagi klublar mavsum uchun 13 legionerni ro‘yxatga olishlari mumkin, shu bilan birga maydonda bir vaqtning o‘zida sakkiz nafar legioner bo‘lishi ruxsat etilgan.
Shuningdek, «Ahmat» klubi yangi mavsumni mag‘lubiyat bilan boshladi. Aleksandr Storojuk boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida «Rubin»ga 0:2 hisobida yutqazdi.
Bu natija klub uchun qiyin sinov bo‘ldi. Futbolchilar va murabbiylar jamoani yanada kuchaytirish ustida ishlashmoqda.

Ахмат клуб не будет усиливать лимит легионеров
В прессе появились сообщения о том, что в Российской Премьер-Лиге с следующего сезона могут быть ужесточены ограничения на количество легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу высказался генеральный директор футбольного клуба «Ахмат» Ахмед Айдамиров. Руководитель клуба, расположенного в городе Грозный, подчеркнул, что он против ужесточения ограничений.
По его словам, искусственные ограничения вредят развитию футбола. Российские футболисты должны конкурировать с игроками высокого уровня.
Если футболисты будут автоматически включаться в список, это снизит конкуренцию и в результате не принесет никакой пользы. В настоящее время клубы Российской Премьер-Лиги могут зарегистрировать 13 легионеров на сезон, при этом на поле одновременно разрешено находиться восьми легионерам.
Также клуб «Ахмат» начал новый сезон с поражения. Команда под руководством Александра Сторожука проиграла на своем поле «Рубину» со счетом 0:2.
Этот результат стал тяжелым испытанием для клуба. Футболисты и тренеры работают над тем, чтобы усилить команду.