Makhachqala "Dinamo" jamoasi darvozaboni David Volk hujumchi Fyodor Smolovning o‘z klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, ehtimol, o‘z javobi rahbariyat javobi bilan mos kelishini aytdi. Fyodor Smolov tomonidan qo‘yiladigan shartlarni bajarish qiyin ekanligi tabiiy holat sifatida qabul qilinadi, dedi Volk Metatatings bilan suhbatda.
Hozirda Smolov erkin agent hisoblanadi. 35 yoshli hujumchi o‘tgan mavsumda "Krasnodar" jamoasi bilan Rossiya chempioni bo‘lgan.
Uning faoliyatida Moskva "Dinamo"si va "Lokomotiv", Makhachqala "Anji"si, Ispaniyaning "Selta" hamda Niderlandiyaning "Feyenoord" klublari bor. Fyodor Smolov bloger sifatida faol rivojlanmoqda.
U YouTube platformasida SmolTalk nomli mashhur podkastni olib boradi. Bu uning sport faoliyatidan tashqari ijodiy faoliyatining bir qismi hisoblanadi.

Волк: Махачкала Динамо Смолов условия не выполнит
Вратарь махачкалинского "Динамо" Давид Волк высказал мнение о том, что нападающий Фёдор Смолов может перейти в его клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, вероятно, его ответ будет совпадать с ответом руководства. Волк в разговоре с Metatatings сказал, что выполнение условий, которые ставит Фёдор Смолов, воспринимается как естественная ситуация.
В настоящее время Смолов является свободным агентом. 35-летний нападающий стал чемпионом России в прошлом сезоне с командой "Краснодар".
В его карьере есть московские "Динамо" и "Локомотив", махачкалинский "Анжи", испанская "Сельта" и нидерландский "Фейеноорд". Фёдор Смолов активно развивает свою деятельность как блогер.
Он ведет популярный подкаст под названием SmolTalk на платформе YouTube. Это часть его творческой деятельности помимо спортивной карьеры.