Gasilin: Jerson Zenit uchun qimmatbaho futbolchi
Zenit jamoasining sobiq hujumchisi Aleksey Gasilin Sankt-Peterburg klubi yangi futbolchisi Jerson Santos haqida fikr bildirdi va uning Rostovga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi debyutini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gasilin ta’kidlashicha, Jerson jismonan juda yaxshi holatda, chunki yaqinda u klub jahon chempionatida ishtirok etgan. Ikkinchi bo‘limda u maydonga juda yaxshi chiqdi va o‘zining qadriga yarasha o‘ynadi.
Mutaxassisning fikricha, Jerson o‘zidan katta natijalar kutmoqda, chunki u 2026 yilgi jahon chempionatida Braziliya terma jamoasiga chaqirilishni istaydi. Jerson Santos Zenit jamoasi uchun ushbu transfer oynasida eng qimmatbaho futbolchi bo‘lib, uning o‘tishi uchun Flamengo klubiga 25 million yevro to‘langan.
Uning Zenitdagi birinchi rasmiy o‘yini Rostovga qarshi bo‘lib, u ikkinchi bo‘limda maydonga tushganiga qaramay, samarali harakatlari bilan esda qolmadi. Shunday qilib, yangi futbolchining jamoaga qo‘shilishi va kelajakdagi o‘yinlarda qanday natijalar ko‘rsatishi katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Гасилин: Джерсон ценен для Зенита
Бывший нападающий команды Зенит Алексей Гасилин высказал мнение о новом футболисте клуба Жерсоне Сантосе и оценил его дебют в игре против Ростова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гасилин отметил, что Жерсон находится в очень хорошей физической форме, так как недавно он участвовал в чемпионате мира с клубом. Во втором тайме он вышел на поле и сыграл на уровне своей ценности.
По мнению специалиста, от Жерсона ожидают больших результатов, так как он хочет быть вызван в сборную Бразилии на чемпионат мира 2026 года. Жерсон Сантос стал самым дорогим футболистом для команды Зенит в этом трансферном окне, за его переход клубу Фламенго было заплачено 25 миллионов евро.
Его первый официальный матч за Зенит состоялся против Ростова, и, несмотря на то, что он вышел на поле во втором тайме, его эффективные действия не остались незамеченными. Таким образом, присоединение нового футболиста к команде и то, какие результаты он покажет в будущих играх, вызывает большой интерес.