Gudiyev: Akron darvozabonlari o‘rtasida kuchli raqobat
Vitaliy Gudiyev, Tolyattidagi "Akron" jamoasida darvozabon sifatida faoliyat yuritayotgan futbolchi, jamoadagi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoada o‘z o‘rnini kafolatlab bo‘lmasligini ta’kidladi. Darvozabonlar o‘rtasida yaxshi aloqalar mavjud bo‘lib, har bir kishi asosiy darvozabon maqomini olish uchun kurashmoqda.
"Krylya" jamoasiga qarshi o‘yin undan rohat bag‘ishlaganini aytdi. Oldinroq Gudiyev "Alaniya", "Ahmat" va "Ximki" jamoalarida o‘ynagan.
O‘tgan mavsumni esa Voronejning "Fakel" jamoasida o‘tkazdi. 30 yoshli darvozabon 23 o‘yinda maydonga tushib, 33 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Uning jamoasi Rossiya Premer-Ligasidan tushib ketgan va musobaqani o‘n oltinchi o‘rinda yakunlagan. "Akron" klubi futbolchini sotib olish uchun 350 ming yevro to‘lagan.

Гудиев: Между вратарями "Акрона" сильная конкуренция
Виталий Гудиев, играющий в команде «Акрон» в Тольятти на позиции вратаря, высказал свое мнение о положении в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не может гарантировать себе место в команде. Между вратарями существуют хорошие отношения, и каждый борется за статус основного вратаря.
Он сказал, что игра против команды «Крылья» принесла ему удовольствие. Ранее Гудиев играл в командах «Алания», «Ахмат» и «Химки».
Прошлый сезон он провел в команде «Факел» из Воронежа. 30-летний вратарь вышел на поле в 23 матчах и пропустил 33 гола.
Его команда вылетела из Российской Премьер-Лиги и завершила соревнование на шестнадцатом месте. Клуб «Акрон» заплатил 350 тысяч евро за покупку футболиста.