Madridning “Real” jamoasi markaziy himoyachi Xakobo Ramon uchun “Komo” klubining taklifini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning “Komo” klubi 20 yoshli futbolchi uchun 2,5 million yevro va qo‘shimcha bonuslarni to‘lashga tayyor, deb xabar beradi ishonchli manba Nikolo Skira. “Real” uchun asosiy foyda shundaki, ular futbolchining kelajakda qayta sotilishidan 50 foiz ulushga ega bo‘ladi.
Bundan tashqari, Madrid jamoasi kelishuvga markaziy himoyachini qayta sotib olish huquqini birinchi o‘rinda qo‘shdi. Avvalroq “Real” futbolchini keyingi uch yil ichida 8 million yevroga qaytarib olishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Xakobo Ramon bilan “Komo” o‘rtasidagi shartnoma 2030 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda Sesk Fabregas boshchiligidagi jamoa Italiya Serie A chempionatida o‘nchi o‘rinni egalladi.
Ushbu kelishuv jamoalar o‘rtasidagi hamkorlik va futbolchining rivojlanishi uchun muhim qadam hisoblanadi.

Реал продал Хакобу Рамонну за 2,5 миллиона евро
Мадридский клуб «Реал» принял предложение клуба «Камо» по центральному защитнику Хакобо Рамону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский клуб «Камо» готов заплатить 2,5 миллиона евро и дополнительные бонусы за 20-летнего футболиста, сообщает надежный источник Николо Скира. Основное преимущество для «Реала» заключается в том, что они получат 50% от будущей перепродажи игрока.
Кроме того, мадридская команда включила в соглашение право первоочередного выкупа центрального защитника. Ранее сообщалось, что «Реал» сможет вернуть футболиста за 8 миллионов евро в течение следующих трех лет.
Контракт между Хакобо Рамоном и «Камо» рассчитан до середины 2030 года. В прошлом сезоне команда под руководством Сеска Фабрегаса заняла десятое место в чемпионате Италии Серии А.