Genich: Osinkin tez orada Sochi bosh murabbiyi bo‘ladi
Kommentator Konstantin Genichning ma’lum qilishicha, sobiq bosh murabbiy, Samarqandning “Qanotlar Sovetlar” jamoasi rahbari Igor Osinkin yaqinda “Sochi” klubiga bosh murabbiy bo‘lib tayinlanishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Osinkin 2025 yil yozida o‘zining shartnomasi muddati tugagach, Samarqand jamoasidan ketgan edi. Genich “Komment.Shou” dasturida shunday dedi: “Eshitishimcha, kelajakda ‘Sochi’ jamoasining bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin Igor Vitalyevich Osinkin”.
Mutaxassis rahbarligida “Qanotlar Sovetlar” 2024/2025 yilgi mavsumda Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida o‘nchi o‘rinni egallagan. Joriy mavsumning birinchi turida “Sochi” Moskva “Lokomotiv”iga safarda 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgan.
Ushbu ma’lumotlar asosida Osinkin faoliyati va jamoalar o‘rtasidagi vaziyat haqida aniq fikr yuritish mumkin.

Генич: Осинкин скоро станет главным тренером Сочи
Комментатор Константин Генич сообщил, что бывший главный тренер, руководитель команды "Крылья Советов" из Самарканда Игорь Осинкин может быть назначен главным тренером клуба "Сочи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Осинкин покинул самаркандскую команду после окончания срока своего контракта летом 2025 года. Генич сказал в программе "Коммент.Шоу": "Слышал, что в будущем Игорь Витальевич Осинкин может стать главным тренером команды 'Сочи'".
Под руководством специалиста "Крылья Советов" заняли десятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги в сезоне 2024/2025. В первом туре текущего сезона "Сочи" проиграл московскому "Локомотиву" в гостях со счетом 0:3.
На основе этой информации можно сделать четкие выводы о деятельности Осинкина и ситуации между командами.