Rodrigo Peres bilan kelishmovchilikdan keyin ketmoqchi
Madridning «Real» futbol klubining qanot himoyachisi Rodrigoning jamoadagi roli uni qoniqtirmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Xabi Alonso boshqaruvida doimiy asosiy tarkibda o‘ynash imkoniyatiga ega emas. Klub Jahon chempionatida ham uning asosiy tarkibda faqat bir marta maydonga tushgani bu xavotirlarni tasdiqladi.
Jurnalist Xoakim Pyerning ma’lumotlariga ko‘ra, Rodrigo bilan «Real» prezidenti Florentino Peres o‘rtasida janjal yuzaga kelishi mumkin. Futbolchi zaxiradagi o‘rni bilan rozi emas, lekin «qirollik» klubi uni sotishga shoshilmayapti va potentsial xaridorlarga imtiyoz bermayapti.
Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, Rodrigoning qiymati 90 million yevroga teng, biroq Madrid klubi uning narxini 100 million yevrodan oshiq deb belgilagan. Bu holat uning klubdagi kelajagi va transferi haqida savollarni keltirib chiqarmoqda.

После разногласий с Родриго Пересом хочет уйти
Роль защитника фланга мадридского клуба «Реал» Родриго его не устраивает. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист не имеет возможности регулярно играть в основном составе под руководством Хаби Алонсо. Клуб подтвердил эти опасения, так как на чемпионате мира он вышел на поле только один раз в основном составе.
По информации журналиста Хоакима Пьерра, между Родриго и президентом «Реала» Флорентино Пересом может возникнуть конфликт. Футболист не согласен с местом на скамейке запасных, однако «королевский» клуб не спешит его продавать и не делает уступок потенциальным покупателям.
По оценкам специалистов Transfermarkt, стоимость Родриго составляет 90 миллионов евро, однако мадридский клуб установил его цену выше 100 миллионов евро. Эта ситуация вызывает вопросы о его будущем в клубе и возможном трансфере.