Zheludkov: Zenit Rostovga qarshi yomon o‘ynadi
Sobiq yarim himoyachi va hujumchi Yuriy Zheludkov «Zenit»ning birinchi turdagi Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi «Rostov»ga qarshi o‘yini uchun tanqidiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning o‘yin uslubini tanqid qilib, birinchi bo‘limda «Rostov»ga qarshi maydonda yetarlicha harakat qilinmagani, o‘yinchilarning bir joyda yurib o‘tgani haqida gapirdi. Zheludkovning so‘zlariga ko‘ra, bunday o‘yin shakli qabul qilib bo‘lmas edi.
Uchrashuvda «Zenit» 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Birinchi bo‘limda «Rostov» hujumchisi Ivan Komarov darvoza oldidagi xatoni qo‘lga kiritib, jamoasini oldinga olib chiqdi.
O‘yinning ikkinchi yarmida esa avvalo Mateo Kassierra hisobni tenglashtirdi, keyin esa Andrey Mostovoy penalti zarbasi orqali «Zenit»ga g‘alaba keltirdi. Keyingi, ikkinchi turda, «Zenit» jamoasi 27 iyul kuni safarda Qozonning «Rubin» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi va «Zenit» muxlislari o‘z jamoasidan yanada yaxshi o‘yin kutmoqda.

Желудков: Зенит плохо сыграл против Ростова
Бывший полузащитник и нападающий Юрий Желудков высказал критическое мнение о матче «Зенита» против «Ростова» в рамках первого тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он раскритиковал стиль игры команды, отметив, что в первом тайме не было достаточной активности на поле против «Ростова», игроки просто ходили по полю. По словам Желудкова, такой стиль игры был неприемлем.
В матче «Зенит» одержал победу со счетом 2:1. В первом тайме нападающий «Ростова» Иван Комаров воспользовался ошибкой у ворот и вывел свою команду вперед.
Во втором тайме сначала Матео Кассьерра сравнял счет, а затем Андрей Мостовой принес «Зениту» победу с пенальти. В следующем, втором туре, команда «Зенит» 27 июля сыграет на выезде против казанского «Рубина».
Эта игра станет важным испытанием для команды, и болельщики «Зенита» ожидают от своей команды более качественной игры.