Salemakers Allegri bilan har pozitsiyada o‘ynaydi
Belgiya yarim himoyachisi Aleksis Salemakers «Milan» klubining yangi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri bilan ishlashdan katta ilhom olganini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu haqda Italiya nashri La Gazzetta Dello Sport bilan bergan intervyusida ma’lum qilgan. Salemakers yangi murabbiy qo‘l ostida har qanday pozitsiyada o‘ynashga tayyorligini bildirgan.
U shuningdek, «Milan»ga qaytgani uchun xursand ekanligini ta’kidlagan. «Men professional futbolchi sifatida «Bologna» va «Roma» jamoalarida bor kuchimni berdim.
Ammo «Milan» mening qalbimda va ongimda alohida o‘rin egallaydi va men har doim shu klubga qaytishni xohlaganman. Men bu klubga mansubman», – deya fikr bildirdi Salemakers.
Yangi mavsum Italiya chempionati avgust oyining ikkinchi yarmida boshlanadi. Hozirgi chempion esa «Napoli» hisoblanadi.
Bu mavsumda jamoalar o‘z kuchlarini namoyish etishga tayyorlanmoqda. «Milan» esa yangi murabbiy boshchiligida yuqori natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Salemakers будет играть на каждой позиции с Allegri
Полузащитник сборной Бельгии Алексис Салемакерс заявил, что он вдохновлен работой с новым главным тренером клуба «Милан» Массимилиано Аллегри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил об этом в интервью итальянскому изданию La Gazzetta Dello Sport. Салемакерс заявил, что готов играть на любой позиции под руководством нового тренера.
Он также подчеркнул, что рад вернуться в «Милан». «Я отдал все силы в командах «Болонья» и «Рома» как профессиональный футболист.
Но «Милан» занимает особое место в моем сердце и сознании, и я всегда хотел вернуться в этот клуб. Я принадлежу этому клубу», – сказал Салемакерс.
Новый сезон чемпионата Италии начнется во второй половине августа. Текущим чемпионом является «Наполи».
В этом сезоне команды готовятся продемонстрировать свои силы. «Милан» под руководством нового тренера нацелен на высокие результаты.