Tottenhem Joau Palinyani xarid qilishni ko‘rib chiqmoqda
Portugaliyalik yarim himoyachi Joau Palinya yana Angliya Premer Ligasi jamoalaridan biriga qaytishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ichki manbalar ma’lumotiga ko‘ra, Londonning “Tottenhem” klubi 30 yoshli futbolchini ushbu transfer oynasida o‘z tarkibini kuchaytirish uchun ko‘rib chiqmoqda. Münxenning “Bavariya” klubi futbolchiga kelgan takliflarni ko‘rib chiqishga tayyorligini ma’lum qilgan.
Agar taklif qoniqarli bo‘lsa, klub Palinyaning jamoani tark etishiga to‘siq qo‘ymaydi. Ma’lumotlarga ko‘ra, “Bavariya” portugaliyalik yarim himoyachini 25-30 million yevro atrofida sotishga tayyor.
“Tottenhem” bilan bir qatorda, Milan “Inter” va “Manchester Yunayted” ham futbolchiga qiziqish bildirmoqda. Bu kelishuv futbolchining faoliyati uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin.

Тоттенхэм рассматривает возможность покупки Жоау Палиньи
Португальский полузащитник Жоау Палинья может вернуться в одну из команд Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации внутренних источников, лондонский клуб "Тоттенхэм" рассматривает 30-летнего футболиста для усиления своего состава в это трансферное окно. Мюнхенская "Бавария" также подтвердила готовность рассмотреть предложения на игрока.
Если предложение будет удовлетворительным, клуб не станет препятствовать уходу Палиньи. Согласно данным, "Бавария" готова продать португальского полузащитника за сумму около 25-30 миллионов евро.
Помимо "Тоттенхэма", интерес к футболисту проявляют "Интер" из Милана и "Манчестер Юнайтед". Это соглашение может открыть новые возможности для карьеры игрока.