Romano Mussolini futbolga e’tibor qaratmoqchi
Romano Floriano Mussolini, diktator Benito Mussolining nevarasi, yangi jamoaga o‘tganidan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning huquqlari Rimning “Latsio” klubiga tegishli hisoblanadi. Yaqinda u ijaraga berilib, “Kremoneze” klubiga qo‘shildi.
Mazkur jamoa o‘tgan mavsumda to‘rtinchi o‘rinni egallab, play-off o‘yinlari orqali Seriya Aga yo‘l oldi. Romano 22 yoshda bo‘lib, himoya va yarim himoya pozitsiyalarida o‘ynashga qodir ko‘p qirrali futbolchidir.
U bilan imzolangan shartnomada sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan. Romano Mussolini o‘z familiyasi uning uchun hech qachon muammo tug‘dirmaganini aytadi.
U “Familiyam haqida kamroq gapirilsa, shuncha yaxshi. Men bu yerda faqat futbolchi sifatida o‘zimni ko‘rsatishga keldim”, deb o‘z fikrlarini Ansa agentligi orqali bildirdi.
Avvalroq u “Yuve Stabiya” va “Peskara” kabi klublarda to‘p surgan. “Yuve” jamoasida o‘ynab yurganida, gol urilgach, muxlislar uning familiyasini shovqin bilan takrorlab, qo‘llarini ko‘targanlar.
Bu holat tashqaridan taqiqlangan imo-ishora sifatida ko‘rilib, klub izoh berishga majbur bo‘lgan. Romano Mussolini o‘z faoliyatini davom ettirib, yangi jamoasida o‘zini namoyon etishni maqsad qilgan.

Романо Муссолини хочет обратить внимание на футбол
Романо Флориано Муссолини, внук диктатора Бенито Муссолини, высказался после перехода в новую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его права принадлежат римскому клубу "Лацио". Недавно он был отдан в аренду и присоединился к клубу "Кремонезе".
Эта команда заняла четвертое место в прошлом сезоне и пробилась в Серии А через плей-офф. Романо 22 года, он универсальный игрок, способный играть на позициях защитника и полузащитника.
В контракте с ним также предусмотрена опция выкупа. Романо Муссолини говорит, что его фамилия никогда не была для него проблемой.
Он заявил через агентство Анса: "Чем меньше говорят о моей фамилии, тем лучше. Я пришел сюда, чтобы проявить себя только как футболист".
Ранее он играл в таких клубах, как "Юве Стабия" и "Пескара". Когда он играл за команду "Юве", после забитого гола болельщики громко повторяли его фамилию и поднимали руки.
Эта ситуация была воспринята как запрещенный жест со стороны, и клуб был вынужден дать комментарий. Романо Муссолини намерен продолжать свою карьеру и проявить себя в новой команде.