Chelsea Isak uchun Liverpulga raqobat qilmaydi
Aleksandr Isak yaqin kelajakda "Nyukasl" klubini tark etishi va yanada nufuzli jamoaga o'tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli shved hujumchi klub rahbariyatiga transfer imkoniyatini ko‘rib chiqishga tayyorligi haqida xabar bergan. Isak uzoq vaqtdan beri "Liverpul" bilan bog‘lanmoqda.
"Chelsi" jamoasi esa, ishonchli manbaning ma’lumotiga ko‘ra, Isak uchun kurashda ishtirok etishni rejalashtirmayapti. London klubi o‘z hujumchilaridan mamnun bo‘lib, boshqa kelishuvlarga e’tibor qaratmoqda.
Shuningdek, Aleksandr Isak "Nyukasl"ning shartnomani uzaytirish taklifini rad etgani haqida oldinroq ma’lumot berilgan edi. Bu holat futbolchining yangi klub topishga intilayotganini ko‘rsatadi.
Isakning kelajakdagi transferi futbol bozorida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Klub va o‘yinchining kelishuvga erishishi navbatdagi mavsum uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Челси не конкурирует с Ливерпулем за Иссака
Александр Исак может покинуть клуб "Ньюкасл" в ближайшем будущем и перейти в более престижную команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний шведский нападающий сообщил руководству клуба о готовности рассмотреть возможность трансфера. Исак уже долгое время связывается с "Ливерпулем".
Команда "Челси", согласно информации надежного источника, не планирует участвовать в борьбе за Исакa. Лондонский клуб удовлетворен своими нападающими и сосредоточен на других соглашениях.
Также ранее сообщалось, что Александр Исак отклонил предложение "Ньюкасла" о продлении контракта. Этот факт указывает на то, что футболист стремится найти новый клуб.
Будущий трансфер Исака вызывает большой интерес на футбольном рынке. Достижение соглашения между клубом и игроком будет иметь важное значение для следующего сезона.