Newkasl jamoasining hujumchisi Aleksander Isak klubni almashtirishga tayyorligini bildirdi va Liverpulga o'tish imkoniyatiga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Ben Jeykobning ma'lumotiga ko‘ra, shvediyalik futbolchi "to‘rtliklar" rahbariyatiga boshqa jamoalardan takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor ekanligini ma’lum qilgan. Yaqinda Yugo Ekitike transferi amalga oshgan bo‘lsa-da, Mersisayd jamoasi Isakka bo‘lgan qiziqishini davom ettirmoqda.
Manbalarga ko‘ra, futbolchi Liverpuldan taklif olishni istaydi, ammo tomonlar allaqachon shartnoma shartlarini kelishib olgani haqidagi ma’lumot haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi. Shuningdek, "qizillar" Ekitike transferi yakunlanishidan oldin futbolchining atrofidagilar bilan bog‘langan va shvediyalik uchun Britaniya futboli tarixidagi eng yuqori summa to‘lashga tayyor ekanliklarini bildirgan.
Bir vaqtning o‘zida Newkasl jamoasi Isak bilan shartnomani yangilashni davom ettirmoqda. Biroq asosiy muammo futbolchining maosh bo‘yicha talablaridir.

Исаак ждет предложения из Ливерпуля, есть проблемы с контрактом
Нападающий Ньюкасла Александр Исаак заявил о готовности сменить клуб и проявляет интерес к переходу в Ливерпуль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Бена Джейкоба, шведский футболист сообщил руководству "четверки", что готов рассмотреть предложения от других команд. Хотя недавно состоялся трансфер Юго Экитике, команда из Мерсисайда продолжает проявлять интерес к Исааку.
По данным источников, футболист хочет получить предложение от Ливерпуля, однако информация о том, что стороны уже согласовали условия контракта, не соответствует действительности. Также "красные" связались с окружением футболиста до завершения трансфера Экитике и сообщили о готовности заплатить самую высокую сумму в истории британского футбола за шведа.
В то же время Ньюкасл продолжает работу над продлением контракта с Исааком. Однако основной проблемой являются требования футболиста по зарплате.