Ararat va Universitatya o‘yinida gol yo‘q qoldi
Konferensiyalar ligasining ikkinchi saralash bosqichida Armanistonning "Ararat" jamoasi Ruminiyaning "Universitatya" klubini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida "Ararat" jamoasi darvozabonini bir necha bor sinab ko‘rdi, ammo darvozabonni mag‘lub eta olmadi. Gabriel Simon va Dan Nistor tomonidan uyushtirilgan hujumlar samarali bo‘lmadi.
Shu bilan birga, Issuf Makalu tezkor qarshi hujum tashladi va Nistorga to‘p uzatdi, ammo uning zarbasi darvozabon tomonidan to‘sildi. 61-daqiqada armanlar hujumini Joao Markos boshqardi, u Armen Ambartsumyan tomonidan berilgan pasdan so‘ng raqib jarima maydoniga kirib bordi.
Markosning zarbasi himoyachi bilan kurashda darvozabon tomonidan qaytarildi va faqat darvoza ustuni mehmonlarni gol o‘tkazilishidan saqlab qoldi. Uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi.
Gollar keyingi haftada Ruminiyada bo‘lib o‘tadigan javob o‘yinida aniqlanadi. O‘yinda "Ararat" jamoasida Oganesyan Kamo, Grigoryan Edgar, Muradyan Karen, Ambartsumyan Armen kabi futbolchilar maydonga tushdi.
"Universitatya" safida esa Bruno Pinto, Keyrush Joao, Balanta Xuan va boshqa futbolchilar o‘ynadi. O‘yinning har ikki jamoasi imkoniyatlarni yaratishga harakat qilgan bo‘lsa-da, darvozabonlar va himoya chizig‘i yaxshi o‘yin ko‘rsatdi.

В игре Арарат и Университет гола не было
Во втором квалификационном раунде Лиги конференций армянская команда "Арарат" приняла румынский клуб "Университя". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первой половине встречи команда "Арарат" несколько раз проверила вратаря, но не смогла его победить. Атаки, организованные Габриэлем Симоном и Даном Нистором, оказались неэффективными.
Тем не менее, Иссуф Макаулу провел быструю контратаку и передал мяч Нистору, но его удар был остановлен вратарем. На 61-й минуте армянскую атаку возглавил Жоао Маркос, который после передачи Армена Амбарцумяна вошел в штрафную соперника.
Удар Маркоса был отражен вратарем в борьбе с защитником, и только штанга ворот спасла гостей от гола. Встреча завершилась со счетом 0:0.
Голы будут определены в ответном матче, который пройдет на следующей неделе в Румынии. В игре за команду "Арарат" выступили футболисты Оганесян Камо, Григорян Эдгар, Мурадян Карен, Амбарцумян Армен и другие.
В составе "Университя" играли Бруно Пинто, Кейруш Жоао, Баланта Хуан и другие футболисты. Обе команды пытались создать моменты, однако вратари и защитные линии показали хорошую игру.