Laporta: Resford «Barselonaga» yuqori sifat bilan keldi
Ispaniyaning «Barselona» klubi prezidenti Joan Laporta Markus Resfordning klubga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubga juda yuqori sifatli, ayni yoshda kelgan va katta motivatsiyaga ega bo‘lgan futbolchi kelganidan mamnunligini ta’kidladi. Laporta shaxsan o‘sha futbolchining bu imkoniyatni qo‘lga kiritganidan qanchalik hayajonlanganini ko‘rganini aytdi.
Markus Resfordning eng katta fazilatlaridan biri uning samimiyligi hisoblanadi. U hayotidagi ko‘p yillarini «Manchester Yunayted» klubida o‘tkazishni orzu qilgan, bitta klubda qolishni istagan.
Ammo karyerasida ba’zi qiyinchiliklar yuzaga kelgach, u doim hurmat qilgan va e’tibor bilan qaragan klubga o‘tishga qaror qildi. Hozirgi asosiy maqsadi «Barselona» jamoasi tarkibida Chempionlar Ligasi chempioni bo‘lishdir, deya ma’lum qildi Laporta.
Eslatib o‘tamiz, 27 yoshli «Manchester Yunayted» futbolchisi «Barselona»ga ijaraga asosida qo‘shildi. Uning shartnomasida keyinchalik sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan.

Лапорта: Ресфорд пришел в «Барселону» с высоким качеством
Президент испанского клуба «Барселона» Жоан Лапорта высказался о переходе Маркуса Ресфорда в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что рад приходу в клуб очень качественного футболиста, который пришел в том же возрасте и имеет большую мотивацию. Лапорта сказал, что лично видел, как этот футболист был взволнован возможностью присоединиться к команде.
Одним из самых больших достоинств Маркуса Ресфорда является его искренность. Он мечтал провести много лет своей жизни в клубе «Манчестер Юнайтед», желая остаться в одном клубе.
Однако, столкнувшись с некоторыми трудностями в карьере, он решил перейти в клуб, который всегда уважал и к которому относился с вниманием. Его главная цель сейчас — стать чемпионом Лиги чемпионов в составе команды «Барселона», сообщил Лапорта.
Напоминаем, что 27-летний футболист «Манчестер Юнайтед» присоединился к «Барселоне» на правах аренды. В его контракте также предусмотрена возможность последующего выкупа.