Del Pieroning o‘g‘li Gattuzo o‘g‘li bilan bir klubda oynaydi
Avvalroq ma’lum qilganimizdek, Italiya terma jamoasi bosh murabbiyi Jennaro Gattuzo ning jiyani Franschesko Gattuzo «Sanremeze» klubida o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endi esa jamoada yana bir taniqli familiyaga ega o‘yinchi paydo bo‘ldi. U Tobias Del Piero bo‘lib, mashhur Alessandro Del Pieroning farzandidir.
Tobias avval AQShda va Ispaniya chempionatida «Xetafe» hamda «Alkorkon» jamoalarida, shuningdek, «Empoli» klubida o‘ynab ko‘rgan. Albatta, bularning barchasi yoshlar tarkibidagi jamoalar doirasida bo‘lgan.
Yangi klubda Tobias uchun yanada yuqori maqsadlar va yangi rag‘batlar paydo bo‘lishiga umid qilamiz. Bu uning sport faoliyatini rivojlantirishiga yordam beradi va kelgusida yanada muvaffaqiyatli bo‘lishiga zamin yaratadi.
Shuningdek, «Sanremeze» klubi uchun ham Tobiasning kelishi ijobiy o‘zgarishlar olib kelishi kutilmoqda.

Сын Дель Пьеро играет в одном клубе с сыном Гаттузо
Как мы уже сообщали ранее, племянник главного тренера сборной Италии Дженнаро Гаттузо Франческо Гаттузо играет в клубе «Санремезе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь в команде появился еще один игрок с известной фамилией. Это Тобиас Дель Пьеро, сын знаменитого Алессандро Дель Пьеро.
Тобиас ранее играл в США и в испанском чемпионате за команды «Хетафе» и «Алькоркон», а также в клубе «Эмполи». Конечно, все это происходило в рамках молодежных составов.
В новом клубе мы надеемся, что у Тобиаса появятся более высокие цели и новые стимулы. Это поможет ему развивать свою спортивную карьеру и создаст основу для будущих успехов.