Osipenko: Dinamoda sovrinlar yutishga intilaman
«Dinamo» jamoasining himoyachisi Maksim Osipenko Moskva klubidagi maqsadlari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘zining asosiy vazifasi «oq-ko‘k» jamoaga sovrinlar yutishda yordam berish ekanligini ta’kidladi. Osipenko so‘zlariga ko‘ra, u «Dinamo» jamoasining chempionlik va kubokni qo‘lga kiritishida faol ishtirok etishni xohlaydi.
Klub ham bu maqsadga erishishni istaydi va barcha imkoniyatlarni ishga solib, chempionlikni qo‘lga kiritishga intiladi. Shuningdek, Osipenko «Dinamo» muxlislari jamoadan natija talab qilishga haqli ekanligini aytdi.
Bu ayniqsa, Valeriy Karpin boshqaruvga kelishi va kuchli futbolchilarning jamoaga qo‘shilishi fonida muhimdir. Birinchi turda Premyer liga doirasida «Dinamo» o‘z maydonida «Baltika» jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va ochkolarni boy berdi.
Hozirda «oq-ko‘klar» keyingi o‘yinda «Rostov» jamoasiga qarshi tayyorgarlik ko‘rmoqda. Jamoa muxlislari oldida katta mas’uliyat bor, shuning uchun Osipenko va uning hamkasblari barcha kuchlarini safarbar etishga tayyor.

Осипенко: В Динамо стремлюсь к победам в турнирах
Защитник команды «Динамо» Максим Осипенко рассказал о своих целях в московском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист подчеркнул, что его основная задача — помочь «бело-голубым» завоевать трофеи. По словам Осипенко, он хочет активно участвовать в завоевании чемпионства и кубка для команды «Динамо».
Клуб также стремится достичь этой цели и прилагает все усилия для завоевания чемпионства. Кроме того, Осипенко отметил, что болельщики «Динамо» имеют право требовать от команды результатов.
Это особенно важно на фоне прихода Валерия Карпина на пост тренера и присоединения сильных футболистов к команде. В первом туре в рамках Премьер-лиги «Динамо» сыграло вничью 1:1 с командой «Балтика» на своем поле и упустило очки.
В настоящее время «бело-голубые» готовятся к следующему матчу против команды «Ростов». У команды есть большая ответственность перед болельщиками, поэтому Осипенко и его товарищи готовы мобилизовать все свои силы.